Мінекономіки оновило класифікатор професій: що додали (інфографіка)
Мінекономіки оновило класифікатор професій. До нього додали 50 сучасних професій і посад. Зміни торкнулися медицини, судової системи, прокуратури, медіа та інших.
У Класифікатор професій внесено 9180 назв робіт.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
Що скасували
Відомство скасувало 42 застарілі назви професій, наприклад, «Інструктор з організації роботи народних дружин», «Викладач із соціальної педагогіки», «Прокурор-криміналіст» і осучаснило 34 професії.
Ще 52 професії узгодили із законодавством у сферах правосуддя, судоустрою та прокуратури й 18 — у сфері медіа, тепер маємо такі посади, як-от «Автор текстів (копірайтер)», «Автор промов», «Відеограф».
Нещодавно ми писали, що лише 13% українців не планує змінювати професію або компанію в 2025 році.
Понад третина респондентів поки що не визначилися з планами. І половина опитаних шукачів можуть піти з нинішнього місця роботи, бо хочуть опанувати нову професію чи перейти в іншу компанію.
Довідка Finance.ua:
- На сайтах з пошуку роботи з’являється все більше пропозицій роботи для ветеранів війни, проте вони все одно нерідко стикаються з труднощами при працевлаштуванні. Про це розповіли в «OLX Робота». Зазначається, що у 2022 році на платформі OLX було опубліковано 1164 вакансій для людей зі статусом УБД. У 2023 році — 23 838, станом на грудень 2024 року — 44 352 вакансії.
- 27% українських айтівців мають додаткові проєкти, окрім основної роботи в ІТ. Найчастіше — це друга (а деколи і третя) робота в індустрії, пет-проєкт, ІТ-волонтерство чи менторство. Проте не завжди додаткові проєкти айтівців пов’язані з ІТ. 8% мають додаткову зайнятість поза ІТ: у 6% це додаткова робота, у 3% — волонтерство.
З кредитною карткою ви завжди зможете більше! Обирайте свою у спеціальному каталозі на Finance.ua.
Вибрати картку
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною