Литва заборонила складання іспитів на водійські права російською мовою — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Литва заборонила складання іспитів на водійські права російською мовою

Особисті фінанси
78
Литва заборонила складання іспитів на водійські права російською мовою
Литва заборонила складання іспитів на водійські права російською мовою
З січня наступного року іспити з водіння в Литві проводитимуться виключно литовською чи іншими офіційними мовами Європейського Союзу, за винятком випадків, що стосуються громадян України.
Про це повідомляє LRT з посиланням на Міністерство внутрішніх справ країни.
Ці зміна закріплена наказом міністерки внутрішніх справ Агне Білотайте.

Мета такого рішення:

  • підтримувати використання державної мови;
  • сприяти інтеграції іноземців у суспільне життя;
  • покращити співпрацю з іншими країнами-членами ЄС.
«Це рішення допомагає знижувати вплив зовнішніх загроз на національну безпеку. Ми дотримуємося чіткої позиції: державні послуги в Литві не повинні надаватися мовою країни-агресора. Як країна ЄС, ми забезпечуємо доступ до послуг усіма офіційними мовами Союзу. Виняток передбачено для українців, які проживають у Литві та мають тимчасовий захист ЄС», — сказала Білотайте.
Міністерство внутрішніх справ також рекомендувало всім підвідомчим установам надавати послуги та обслуговувати мешканців виключно литовською або іншими офіційними мовами ЄС.

Як проходитиме іспит

Теоретичний іспит з водіння проводитиметься литовською чи будь-якою іншою офіційною мовою ЄС.
Під час практичного іспиту кандидати, які не володіють жодною з цих мов, зможуть скористатися послугами перекладача, який перекладатиме з обраної офіційної мови ЄС або нею.
Для осіб, які розпочали підготовку до іспиту за старими правилами, буде встановлено перехідний період.

Довідка Finance.ua:

  • у 2022 році іспити з теорії водіння складалися російською мовою 10 381 раз, а за перші 11 місяців 2023 — 11 560 разів;
  • більшість іспитів російською мовою складали іноземці, які бажають отримати категорії В (легкові автомобілі), С (вантажні автомобілі) та, А (мотоцикли);
  • експерти Міграційної платформи EWL проаналізувавши, які вакансії литовські роботодавці пропонували громадянам України протягом року, прийшли до висновку, що українцям в Литві без знання мови і досвіду найчастіше пропонують роботу в харчовій промисловості;
  • у серпні 2024 року уряд Литви ухвалив рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців ще на рік. Посвідки на постійне проживання, які діяли до 4 березня 2025 року, будуть продовжені до 4 березня 2026 року.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас