Фрідман готує ще один позов проти України на сотні мільйонів доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Фрідман готує ще один позов проти України на сотні мільйонів доларів

166
Фрідман готує ще один позов проти України на сотні мільйонів доларів
Фрідман готує ще один позов проти України на сотні мільйонів доларів
Зареєстрована у Нідерландах компанія E.M.I.S. Finance, яка була емітентом облігацій під гарантії ексвласника українського «Альфа-Банку» (наразі — Sense Bank) кіпрської компанії ABH Ukraine (належить російським бізнесменам Михайлу Фрідману, Петру Авєну та партнерам), направила листа українській владі з попередженням про намір звернутися до міжнародного арбітражу через націоналізацію банку.
Причина потенційного позову — банк був єдиним активом ABH Ukraine і тепер вона нібито не може розрахуватися за зобовʼязаннями перед власниками облігацій, пише українська редакція Forbes із посиланням на джерела, які просили не вказувати, яку сторону вони представляють.
Також про факт такого повідомлення написало профільне видання Investment Arbitration Reporter. За його даними, йдеться про низку серій «кредитних нот» (loan participation notes), які купували приватні інвестори у період з 2018 по 2021 роки. Загальна сума зобовʼязань за ними — $470 млн.
За словами одного із співрозмовників української редакції Forbes, російські мільярдери пропонують уряду України розпочати переговори для позасудового врегулювання суперечки, або ж вони погрожують подати арбітражний позов.
Як повідомлялося, наприкінці грудня 2023 року зареєстрована у Люксембурзі ABH Holdings S.A., яка належить російським мільярдерам Михайлу Фрідману та Петру Авену, подала позов проти України на суму понад $1 млрд через націоналізацію «Сенс Банку» (колишній «Альфа-Банк Україна»).
Фрідман і Авєн — засновники та акціонери російської «Альфа-Груп». У 2022 році вони опинилися під санкціями ЄС і Великої Британії. У серпні 2023 року їх було також занесено до санкційного списку США.
Фрідману та партнерам досі належать активи в Україні, зокрема частка у компанії IDS Ukraine — одного з найбільших виробників мінеральних вод («Моршинська», «Мирогородська» та інші). Мін’юст подав позов про конфіскацю цієї частки наприкінці вересня 2024 року.
Фрідман та партнери також є найбільшими власниками оператора «Київстар».
Нагадаємо, у жовтні 2023 року суд арештував всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Рішення суду стосується 20 компаній та фінансово-кредитних установ, якими російські олігархи володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Вартість арештованих корпоративних прав СБУ оцінювала у понад 17 млрд грн.
Серед заблокованих активів — фінансові та страхові компанії, підприємства мобільного зв’язку та сфери ІТ, а також заводи мінеральних вод. У тому числі, суд арештував 47,85% статутного капіталу «Київстару», тобто частки, які належать структурам, пов’язаним із компанією LetterOne російського мільярдера Михайла Фрідмана і його партнерів.
На початку вересня 2023 року слідчі Служби безпеки повідомили Фрідману про підозру за ч. 3 ст. 110−2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).
За матеріалами:
Фінансовий клуб
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас