До Ради внесли новий законопроєкт про економічне бронювання
До Верховної Ради внесли ще один законопроєкт про «економічне бронювання» працівників за 20 400 грн. Розповідаємо, що передбачається, згідно з пропозиціями у нових документах.
Як йдеться у пояснювальній записці до проєкту Закону № 11 332−2, в Україні існує реальна потреба вдосконалення процедури бронювання у період мобілізації та запровадженого воєнного часу.
Критерії бронювання у законопроєкті
- Суб’єкти господарювання, які здійснюють бронювання військовозобов’язаних працівників, сплачують до державного бюджету збір за бронювання військовозобов’язаних у сумі, що дорівнює розміру 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — наразі це 20 400 грн.
- Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу на підприємствах, в установах і організаціях, які сплачують Єдиний соціальний внесок більше ніж еквівалент 5 мінімальних заробітних плат (40 000 грн).
- Установи, що бронюють співробітників, повинні мати штатну чисельність працівників від 10 осіб. З них забронювати можна буде до 50% кількості призовників, військовозобов’язаних та резервістів (в тому числі тих, які працюють за трудовими договорами).
Що це дасть
Згідно з документом, прийняття законопроєкту сприятиме:
- зміцненню економічної стабільності та життєдіяльності населення в умовах особливого періоду;
- підвищенню рівня національної безпеки та обороноздатності держави, в тому числі, шляхом сталого розвитку суб’єктів господарювання та промислового виробництва, в умовах воєнного стану;
- збільшенню надходжень до державного бюджету України, які можуть бути спрямовані на потреби Збройних Сил України.
Довідка Finance.ua
- за словами нардепа Дмитра Наталухи, економічне бронювання розв’язує два питання: дозволяє забронювати технологічних спеціалістів та мати десь 200 мільярдів на рік;
- щодо справедливості бронювання він зазначає, що «Війна сама по собі дуже сильно несправедливе явище. І нам доводиться просто шукати найменш несправедливе рішення серед інших несправедливих рішень. От з чим ми насправді маємо справу».
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною