День фінансів: зарплата українців через три роки, компроміс щодо експорту зерна, реєстр військовозобов'язаних — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: зарплата українців через три роки, компроміс щодо експорту зерна, реєстр військовозобов'язаних

261
Вівторок, 19 вересня. Коли середня зарплата українців зросте до 30 тисяч, та де найшвидше можна заробити на новинку від Apple.
Зарплата українців зросте. Кабінет Міністрів очікує, що середня зарплата в Україні зростатиме в наступні три роки. Як свідчить проєкт бюджету на 2024 рік номінальна середньомісячна заробітна плата працівників брутто становитиме: 2023 рік — 18 118 гривень (зростання на 22%); 2024 рік — 21 852 гривні (+20,6%); 2025 рік — 25 645 гривень (+17,4); 2026 рік — 29 625 гривень (+15,5%).
Стан валютного ринку. Як повідомляє НБУ, курс гривні на готівковому ринку зміцнився з початку цього року та наблизився до безготівкового. Суттєвий рівень міжнародних резервів також створює запас міцності для поступового пом’якшення валютних обмежень.
  • Як додали аналітики ICU, очікування переходу до більш гнучкого курсоутворення стало причиною збільшеного попиту на валюту як на готівковому, так і міжбанківському ринках.
Нагадаємо, минулого четверга, 14 вересня 2023 року, правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 22% до 20% річних. Паралельно зі зниженням облікової ставки Нацбанк також знизив до 20% ставку за тримісячними депозитними сертифікатами. Експерти Finance.ua проаналізували, як зниження облікової ставки позначиться на депозитах у комерційних банках:

Зниження облікової ставки: як це вплине на депозити 💰

Компроміс щодо експорту зерна. Україна буде позиватися у Світову організацію торгівлі проти Польщі, Угорщини та Словаччини через односторонні обмеження на імпорт української агропродукції. Одночасно уряд пропонує ЄС та країнам-сусідам компромісний сценарій, який вже представили Європейській комісії.
Електронний реєстр військовозобов'язаних. До ВР подали проєкт закону, який передбачає покращення роботи реєстру призовників, військовозобов'язаних і резервістів. До Реєстру пропонують заносити відомості щодо персональних та службових даних призовників, номери засобів зв’язку та адреси електронної пошти, інформацію про адміністративні правопорушення, володіння іноземними мовами тощо.
Рішення для боротьби з хабарництвом та відмиванням грошей. Кабмін ухвалив три важливі антикорупційні рішення. Тепер Україна стане членом робочої групи щодо боротьби з хабарництвом у міжнародних ділових операціях. Також українські закони почали переформатовувати під стандарти Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей.
Газу буде достатньо. Україна достроково завершила накопичення необхідних 14,7 мільярда кубометрів газу. Цього достатньо для проходження опалювального сезону 2023.
Рейтинг економічно невільних країн. Україна вперше не увійшла до групи найбільш економічно невільних країн, посівши 112 місце серед 165 юрисдикцій. Найбільше покращення дослідники відзначають в області діяльності уряду, а саме в питаннях трансфертів, субсидій та державної власності на активи.
Окремий сервіс для держслужбовців. Мінцифри займається створенням нового сервісу для українських чиновників. «Дія Office» — це окремий сервіс для держслужбовців у «Дії». Його основна мета — диджиталізувати роботу міністерств. За задумом, звичайні громадяни зможуть слідкувати за виконанням планів міністерств.
  • До речі, за словами голови Мінцифри Михайла Федорова, Маск серед усіх власників приватних компаній зробив найбільший внесок у майбутню перемогу України. Він каже, що ніхто не знає, що було б без супутникового звʼязку.
Держборг США досяг історичної позначки. Сукупний державний борг Сполучених Штатів Америки уперше в історії перевищив позначку $33 трильйони. За оцінкою експертів The New York Times, до 2030 року показник американського державного боргу може зрости до $50 трлн.
Індекс iPhone 2023. Аналітики Picodi Україна порівняли місцеві ціни на iPhone 15 Pro (128 GB) з заробітними платами та розрахували Індекс айфона. Виявилось, що середньостатистичному українцю необхідно 81,5 робочих днів, щоб зібрати гроші на покупку iPhone 15 Pro. І це за умови, що він відкладатиме всі зароблені за цей час гроші. Лідером рейтингу стала Швейцарія.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас