Гривня продовжує послаблення: аналітики пояснили причини — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гривня продовжує послаблення: аналітики пояснили причини

Валюта
5297
Гривня продовжує послаблення: аналітики пояснили причини
Гривня продовжує послаблення: аналітики пояснили причини
Готівковий курс гривні продовжив слабшати минулого тижня — попит на іноземну валюту на роздрібному ринку знову зріс.
Як йдеться у фінансовому тижневику інвестгрупи ICU, населення купило за 4 робочі дні безготівкової валюти на 21%, а готівкової - на 3% більше, порівняно з аналогічним періодом попереднього тижня.
При цьому обсяги продажу валюти населенням зменшилися загалом на 2%. Відповідно на готівковому ринку курс гривні послабшав приблизно на 0,5% - до 37,6−38,4 грн/$.

Читайте також: Валютна лібералізація наприкінці серпня: про нові «пом'якшення» від НБУ

На міжбанківському ринку клієнти банків (юрособи) теж значно збільшили купівлю валюти. За чотири робочі дні вони придбали 1,3 млрд доларів, що на 32% більше, ніж за аналогічний період попереднього тижня.
Водночас вони ще й зменшили продаж валюти на 15%. Унаслідок цього НБУ був змушений продати з резервів $873 млн валюти через інтервенції, що є найбільшим тижневим обсягом із початку року.

Читайте також: Де купити валюту онлайн

«Очікування переходу до більш гнучкого курсоутворення стало причиною збільшеного попиту на валюту як на готівковому, так і міжбанківському ринках. Серед активних покупців могли бути аграрії, які поступово рухаються до завершення цьогорічного сезону та, схоже, прагнули заздалегідь сформувати запас коштів у валюті для фінансування весняно-польових робіт, поки НБУ не перейшов до гнучкого курсоутворення, а курс гривні не послабшав ще більше», — пояснили аналітики компанії.

Актуальна інформація про курси валют в Україні 💸

За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас