Чи повертаються ІТ-фахівці на свою колишню роботу після служби в ЗСУ — результати опитування
У середньому 14% айтівців, які почали служити після повномасштабного вторгнення, нині звільнилися зі служби. Три чверті з них уже повернулися до роботи у своїх компаніях.
Про це свідчать результати опитування DOU.
Скільки ІТ-фахівців нині служать в ЗСУ з топ-50 компаній
Загалом це понад 2000 айтівців. Їх кількість варіюється в кожній з компаній: на одного роботодавця може припадати від 10 до 300+ спеціалістів у війську.
Серед тих, хто почав служити після 24 лютого 2022-го, у середньому 14,2% вже звільнилися зі служби (для підрахунків використовуємо медіану). Є також компанії, де поки що ніхто не повернувся з війська.
У середньому 75% звільнених зі служби фахівців повертаються до роботи в компанії. Кількісно це небагато: від одного чи кількох до 50 айтівців у найбільших компаніях.
Як компанії підтримують ветеранів
Серед 50 найбільших українських IT-компаній досить поширені ініціативи з підтримки ветеранів. Лише чотири компанії зазначили, що такі програми лише створюють, ще 34 роботодавці вже їх мають.
Більшість компаній пропонує психологічну підтримку ветеранам. Ще 18 компаній надають юридичну допомогу, 17 — робочі місця для ветеранів, 16 роботодавців — професійне навчання і підвищення кваліфікації. Чверть компаній вже подбали про доступність офісів для людей з інвалідністю.
Самі ветерани зазначали, що найбільш потрібні їм програми з навчання та підвищення кваліфікації (64%), робочі місця (63%), психологічна підтримка (57%).
Компанії зазначали, що мають й інші варіанти підтримки, наприклад, менторство ветеранів, курси англійської, програми реінтеграції. Надають 10 робочих днів відпустки, якщо фахівець має посвідчення учасника бойових дій; один місяць оплачуваної відпустки одразу після демобілізації або протягом першого року роботи.
Більшість опитаних компаній з топ-50 донатять на гуманітарні потреби (36 компаній). Понад половина роботодавців регулярно переказують кошти на ЗСУ та безпосередньо купують необхідні речі.
16 компаній мають власний фонд допомоги військовим, ще 17 — власні проєкти, спрямовані на допомогу людям, які постраждали від війни.
Менш поширеними є безпосереднє виготовлення дронів чи іншої техніки — лише три компанії це роблять. І дві мають власні miltech-розробки.
Окрім опцій, що були в опитуванні, компанії часто зазначали, що мають спільні проєкти з благодійними фондами, організовують власні збори, підтримують проєкти своїх фахівців (матеріально та інформаційно).
Нагадаємо, Міністерство у справах ветеранів України запустило е-Карту вакансій державної служби та органів місцевого самоврядування для ветеранів та ветеранок. Цей сервіс є візуалізацією інформації про вакансії державних органів, органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій по всій Україні.
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка забезпечує фінансування проєкту із запровадження фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб по всій території України.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
Хочу отримати гроші до зарплати 👛
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною