Цьогоріч на ЗСУ треба додатково 500 млрд гривень. Їх беруть з податків та внутрішніх запозичень — Мінфін
У 2024 році на закриття потреб Сил оборони України потрібне додаткове фінансування приблизно на 500 мільярдів гривень.
Про це Міністерство фінансів України повідомило у коментарі hromadske.
У міністерстві пояснили, що міжнародні партнери України не фінансують наші воєнні видатки. На це йдуть гроші з податків разом із внутрішніми запозиченнями. Вони є «вирішальним джерелом» фінансування воєнних дій, наголошує Мінфін.
У перші місяці 2024 року уряд був змушений авансувати 6 мільярдів доларів на закупівлю необхідного озброєння й техніки з наступних періодів через те, що партнери затримувалися з постачанням обіцяної зброї.
«Ми маємо відповідати на нові запити Сил оборони та інших військових відомств на додаткове фінансування. Додаткова потреба становить близько 500 млрд гривень на 2024 рік», — повідомили у міністерстві.
Усі ці кошти потрібні для ЗСУ на забезпечення їх необхідними виплатами, а також зброєю, дронами, обладнанням, медикаментами, для розбудови власних потужностей з метою виробництва озброєння.
За даними Мінфіну, цьогоріч потреба у зовнішньому фінансуванні становить 38 мільярдів доларів. Очікується, що Україна отримає кошти повністю — партнери дали відповідні запевнення. Але, знову ж таки, ці кошти спрямовуються на невійськові видатки — на соціальну та гуманітарну сфери. Перегляд суми не планується.
За прогнозом Мінфіну, наступного року потреба в зовнішній підтримці зберігатиметься.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів схвалив зміни до держбюджету на 2024 рік, згідно з якими видатки на оборону збільшать на 495,3 мільярда гривень. Тобто можуть зрости податки.
Більшість коштів для покриття додаткових витрат на оборону планують отримати завдяки збільшенню доходів держбюджету на понад 214 млрд гривень. Також Україні доведеться позичати понад 160 млрд на внутрішньому ринку. Понад 60 мільярдів гривень планують урізати з витрат на обслуговування державного боргу.
Паралельно уряд ініціював зміни до Податкового кодексу, щоб коштом податків отримати додатково 140 млрд гривень.
Зокрема, планується підвищити ставку військового збору до 5%, а також поширити його на ФОПів (перша, друга й четверта групи платитимуть його розміром 5% з розрахунку двох мінімальних зарплат, а третя група — 1% від доходу).
Законопроєкт, який пропонує ці зміни, невдовзі має розглянути парламент.
За матеріалами: hromadske
Поділитися новиною