Борги у спадок: як не потонути в чужих зобов’язаннях — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Борги у спадок: як не потонути в чужих зобов’язаннях

Особисті фінанси
989
Борги у спадок: як не потонути в чужих зобов’язаннях
Борги у спадок: як не потонути в чужих зобов’язаннях
Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції м. Київ відповіло на деякі питання щодо спадкування боргів. Розповідаємо про головне, що потрібно знати, якщо ви раптом отримали борги у спадок.
Спадкування — це не лише отримання майна, цінностей та коштів спадкодавця, але й можливість успадкувати його борги.
Що ж робити, якщо вам дістались борги у спадок?
  • дізнайтеся про всі борги спадкодавця, їх розміри, строки погашення, кредиторів. Це можна зробити, звернувшись до нотаріуса, банків, кредитних спілок, колекторських компаній, де мав борги спадкодавець;
  • складіть перелік та оцініть все майно, яке ви можете успадкувати;
  • порівняйте розмір боргів та вартість майна. Якщо борги значно перевищують вартість майна, можливо, вам буде вигідно відмовитися від спадщини.
Чи можете ви погасити борги з власних коштів? Прийняти спадщину з боргами означає, що ви будете відповідати за борги спадкодавця в межах вартості успадкованого майна.
У разі відмови від спадщини ви не будете нести відповідальність за борги, але й не отримаєте жодного майна. Нотаріус допоможе вам оформити документи, пов’язані з прийняттям або відмовою від спадщини.
Чи можна якось уникнути спадкування боргів? Відповідь є заперечною, якщо ви вирішуєте таки прийняти спадщину. Це питання регулюється ст. 1218 Цивільного кодексу України, де чітко зазначається, що прийняття спадщини передбачає прийняття не лише прав, а й обов’язків спадкодавця. Тому, якщо ця людина мала борги чи кредити, вам доведеться сплатити зобов’язання по них.
Важливо пам’ятати:
  • термін прийняття або відмови спадщини з дня смерті спадкодавця становить 6 місяців, що регулюється ст. 1270 Цивільного кодексу України. На час воєнного стану збільшено до 10 місяців. Та коли перестане діяти воєнний стан, попередній термін знову буде актуальним;
  • не можна успадкувати лише частину спадщини — ви або приймаєте все, або нічого;
  • спадкоємці відповідають за борги спадкодавця лише в межах вартості успадкованого майна;
  • відмова від спадщини не звільняє від сплати боргів, за які ви поручилися.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас