Блокування платежів українського бізнесу в окупації: НБУ залучив банки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Блокування платежів українського бізнесу в окупації: НБУ залучив банки

Фінтех і Картки
770
Блокування платежів українського бізнесу в окупації: НБУ залучив банки
Блокування платежів українського бізнесу в окупації: НБУ залучив банки
Національний банк працює над мінімізацією випадків блокування європейськими й американськими банками платежів від або на користь українських компаній, зареєстрованих в областях, які частково окуповані російською федерацією або межують із ними.
Про це повідомляє пресслужба регулятора.
Зазначається, що минулого тижня представники Нацбанку на чолі із заступником голови НБУ Олексієм Шабаном провели серію зустрічей із системно важливими банками й державними інституціями, зокрема Міністерством економіки та Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Учасники обговорили шляхи вирішення та практичні кроки, що сприятимуть нормалізації ситуації із проведенням платежів.
Як пояснюють в НБУ, здебільшого випадки блокування платежів міжнародними банками пов’язані із санкційними обмеженнями (зокрема, із секторальними санкціями Європейського Союзу щодо непідконтрольних Уряду України територій у Донецькій, Херсонській, Луганській і Запорізькій областях), а також вимогами міжнародних стандартів і національного законодавства інших країн із питань фінансового моніторингу, управління ризиками тощо. Адже іноземні банки часто не мають достовірного джерела даних про статус таких територій України.
За словами Шабана, Національний банк окремо звернувся до Європейського центрального банку та низки центральних (національних) банків країн Європи з проханням повідомити піднаглядним їм банкам і небанківським фінансовим установам, що, незважаючи на військову агресію російської федерації, фінансова система України працює стабільно та забезпечує всі умови для ефективного здійснення переказів. Крім того, Нацбанк контактує з Міністерством закордонних справ України з метою інформування іноземних партнерів про ситуацію в нашій країні, зокрема у фінансовій системі.
Згідно з повідомленням, представники банків розповіли про практичний досвід і проблемні питання, виявлені під час комунікації з іноземними банками-партнерами.
«Серед пропозицій можливих шляхів вирішення пропонується розширити реквізити SWIFT-повідомлень про переказ коштів, зокрема для внесення українськими банками інформації щодо статусу території свого клієнта, та поширення такої практики серед усіх фінансових установ», — зазначили в НБУ.
А також додали, що учасники зустрічей домовилися спільно працювати над виробленням єдиного підходу до коректного заповнення реквізитів транскордонних SWIFT-повідомлень та розробленням чітких вказівок і рекомендацій з прикладами оформлення.
Крім того, опрацьовується можливість оприлюднення фінансовими регуляторами ЄС та США офіційного роз’яснення для фінансових і платіжних установ про відсутність застережень щодо роботи з українськими клієнтами та перелік офіційних джерел даних про підконтрольність територій Україні для перевірки статусу клієнтів.
За матеріалами:
Mind
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас