Бізнес очікує зростання цін та дефіцит кадрів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бізнес очікує зростання цін та дефіцит кадрів

Особисті фінанси
409
Бізнес очікує зростання цін та дефіцит кадрів
Бізнес очікує зростання цін та дефіцит кадрів
Бізнес у липні дещо пом’якшив оцінки ділової активності, однак підприємства все ще очікують подальше зростання цін на власні послуги та скорочення чисельності працівників.
Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який Національний банк розраховує щомісяця, за винятком вимушеної перерви в березні-травні 2022 року. У липні 2024 року ІОДА зріс до 44.4 з 43.6 у червні.
Інфографіка: НБУ
Інфографіка: НБУ
Зазначається, що адаптивність до проблем із енергопостачанням, стабільна робота морського коридору, стійкі інфляційні очікування, пом’якшення валютних обмежень, а також сезонний фактор мали позитивний вплив на очікування бізнесу.
Водночас погіршення безпекової ситуації, ризик подальших терактів проти критичної інфраструктури та тривале її відновлення, погіршення курсових очікувань та значний дефіцит кваліфікованих кадрів залишалися стримуючими чинниками. Вони ускладнювали економічну активність підприємств усіх секторів.

Ситуація на ринку праці

Ситуація на ринку праці залишається складною. Лише керівники будівельних підприємств очікували на збереження чисельності працівників на рівні попереднього місяця.
Респонденти промисловості та сфери послуг прогнозували скорочення персоналу, хоча й дещо нижчими темпами, ніж у попередньому місяці.
Найстриманіші оцінки надали керівники торговельних підприємств.

Оцінки результатів своєї діяльності

Підприємства будівництва значно покращили стримані оцінки своїх економічних результатів завдяки сезонному пожвавленню діяльності, а також бюджетному фінансуванню на будівництво та відновлення житла, інфраструктури, доріг та автострад: секторальний індекс у липні становив 49.6 порівняно з 43.0 у червні.
Підприємства промисловості зберегли стримані очікування щодо результатів своєї діяльності через дефіцит електроенергії, посилення бойових дій та брак кваліфікованих працівників: секторальний індекс у липні становив 45.8 (у червні — 45.5).
Респонденти пом’якшили оцінки щодо обсягів виготовленої продукції та незавершеного виробництва, водночас мали стриманіші очікування щодо обсягу нових замовлень на продукцію, у тому числі експортних.
Підприємства сфери послуг пом’якшили негативні оцінки результатів своєї економічної діяльності, попри значні перебої з енергопостачанням, зниження попиту та збільшення витрат бізнесу: секторальний індекс підвищився до 42.5 у липні з 39.7 у червні.
Підприємства торгівлі дещо погіршили очікування щодо результатів своєї діяльності під впливом тривалих відключень електроенергії та посилення курсових очікувань: секторальний індекс у липні становив 44.7 (у червні — 46.4).
Торговельні компанії спрогнозували подальше зменшення товарообороту та обсягу закупівлі товарів для продажу, втретє поспіль надали негативні оцінки щодо запасів / залишків товарів для продажу, посиливши очікування щодо збільшення їх вартості, а також були налаштовані на подальше зниження торговельної маржі.
Підприємства промисловості, торгівлі та будівництва спрогнозували посилення темпів зростання як закупівельних цін, так і цін / тарифів на власну продукцію / послуги, натомість респонденти сфери послуг були налаштовані на незначне сповільнення останніх, незважаючи на посилення очікувань щодо зростання закупівельних цін.
Нагадаємо, Рада бізнес-омбудсмена прокоментувала пропозиції уряду підвищити податки. Відомство пропонує у законодавчих змінах спочатку провести аналіз та прогнозування, а також впровадити принцип «спершу консультування».
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 👛

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас