Рада бізнес-омбудсмена відреагувала на пропозиції уряду підвищити податки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада бізнес-омбудсмена відреагувала на пропозиції уряду підвищити податки

Казна та Політика
446
Рада бізнес-омбудсмена відреагувала на пропозиції уряду підвищити податки
Рада бізнес-омбудсмена відреагувала на пропозиції уряду підвищити податки
Рада бізнес-омбудсмена прокоментувала пропозиції уряду підвищити податки. Відомство пропонує у законодавчих змінах спочатку провести аналіз та прогнозування, а також впровадити принцип «спершу консультування».
Там нагадали, що минуло вже майже два тижні з моменту реєстрації у Верховній Раді урядового законопроєкту, яким у тому числі пропонується підвищити податки. Після публікації тексту законопроєкту профільні експерти висловились з його конструктивною критикою.
Так, левову частку надходжень пропонується отримати з двох джерел:
  • 1% військового збору від доходів юридичних осіб на загальній системі (це податок з обороту в додаток до існуючого податку з прибутку),
  • підвищений з 1.5% до 5% військовий збір із доходів громадян.
«Таким чином, законопроєкт створює умови для непропорційного тиску на добросовісний бізнес і працівників. При цьому новий вид податку з обороту передбачатиме ускладнення і так непростого адміністрування податків і зборів, створюючи нові корупційні ризики», — наголошує Рада бізнес-омбудсмена.

Що пропонує Рада бізнес-омбудсмена

Рада закликає врахувати наступні рекомендації у подальших законодавчих змінах:
1). Аналіз та прогнозування. Перед прийняттям будь-яких змін необхідно проводити ґрунтовний аналіз та прогнозування впливу запропонованих змін, особливо — можливих негативних наслідків для бізнесу, спираючись на фактичні дані. При цьому важливо проводити не тільки математичні обрахунки, а й моделювання потенційної реакції як добросовісного, так і недобросовісного бізнесу, складність адміністрування, тощо.
2). Впровадження принципу «спершу консультування», основною метою якого є своєчасна та постійна комунікація із платниками податків. Як показала реакція бізнесу і експертного середовища, грубих прорахунків можна б було уникнути, якби спершу провели обговорення із залученням наших експертів, яким довіряє як Міністерство фінансів, так і профільний комітет Верховної Ради.

Довідка Finance.ua:

  • уряд запропонував парламенту пакет податкових змін, який не передбачає збільшення ставки ПДВ. Зростання цього податку призвело б до автоматичного підвищення цін, що вдарить по незахищеним верствам населення;
  • законопроєкт № 11 416 про підвищення податків, яким уряд планує поповнити бюджет на 125 млрд грн цьогоріч і на 341,9 млрд грн наступного року, є неприйнятним і з урахуванням культури ухиляння від сплати податків у країні призведе лише до тінізації економіки, вважає член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові України («Рада 7-ми»), засновник Ajax Systems Олександр Конотопський;
  • спілка Diia. City United виступає проти підняття податків з обороту компаній та доходів фізосіб та закликає уряд опрацювати інші джерела надходжень до бюджету;
  • Сполучені Штати заохочують уряд України збільшувати прибутки в першу чергу шляхом реформування митниці і боротьби із сірими ринками.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас