Diia. City United виступає проти підвищення податків
Спілка Diia. City United виступає проти підняття податків з обороту компаній та доходів фізосіб та закликає уряд опрацювати інші джерела надходжень до бюджету.
Про це йдеться у релізі спілки.
«Ми розуміємо складність фінансової ситуації в державі та необхідність наповнення бюджету в т. ч. для витрат на оборону. При цьому, виступаємо проти необгрунтованого підняття податків з обороту (доходу) компаній та доходів фізосіб та закликаємо уряд опрацювати інші джерела надходжень до бюджету, виходячи з наступного», — сказано в повідомленні.
Пропоновані зміни призведуть до більшої тінізації економіки
Diia. City United звертає увагу: такі зміни призведуть до більшої тінізації економіки та збільшення податкового навантаження на сумлінних платників податків. А також вплинуть на відтік бізнесу та рішення інвесторів щодо можливого інвестування в Україну.
Спілка вважає, що необхідно зосередитися на інших джерелах надходжень до держбюджету, при цьому не обмежуючись детінізацією економіки в т. ч. :
- адмініструванням та стягненням податків та митних зборів;
- реформуванням Державної податкової служби та Державної митної служби;
- тіньові сектори підакцизної продукції;
- скорочення видатків державного бюджету через диджиталізацію всіх послуг тощо.
«Тому Diia. City United закликає уряд та правоохоронні органи України активізувати зусилля для детінізації економіки та боротьби з тіньовою економікою задля забезпечення надходжень до бюджету та чесної конкуренції», — заявили в Diia. City United.
Довідка Finance.ua:
- Кабінет Міністрів пропонує підвищити податки, які тільки до кінця року зберуть додатково 138,7 млрд грн;
- зокрема, пропонують підвищити ставку військового збору до доходів, визначених статтею 163 Податкового кодексу (загальний щомісячний дохід, у тому числі зарплата), з 1,5% до 5%; встановити обов’язок сплати військового збору юридичними особами у розмірі 1% доходу від будь-якої діяльності для платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку 3 та 4 групи; встановити військовий збір у розмірі 5% в розрахунку двох мінімальних заробітних плат на місяць фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку першої, другої та четвертої групи (тобто 800 грн на місяць).
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною