256
З вересня деякі українці в Польщі можуть втратити допомогу на дітей
— Особисті фінанси

З 1 вересня змінюються положення щодо права на сімейні допомоги українським батькам. Щоб їх отримати, дитині потрібно буде відвідувати польську школу. Раніше польська влада залишала вибір: учні могли продовжувати навчання лише в українській освітній системі, беручи участь у дистанційних заняттях, без втрати допомог. Однак поправка до закону змушує батьків зараховувати своїх дітей до польських навчальних закладів, якщо вони хочуть і надалі користуватися фінансовою підтримкою, яку пропонує польський уряд.
Польська Grupa Progres провела дослідження щодо ситуації українських батьків та дітей у Польщі, про це повідомляє eGospodarka.pl.
Для значної частини українських батьків, які працюють у Польщі (67% респондентів), втрата допомоги є важливою причиною, яка спонукає їх відправляти своїх дітей до польських навчальних закладів. Тим більше, що до цього часу багато з них користувалися різними формами підтримки з боку Польщі.
На кінець листопада минулого року біженці отримали допомогу 500+ (500 злотих. — Ред.) на 328 тис. дітей. На 12 тис. дітей отримували допомогу в рамках Сімейного опікунського капіталу (допомога до 12 тис. злотих на другого та наступних дітей від 1 до 3 років. — Ред.).На 141 тис. дітей — допомогу 300+ (300 злотих на купівлю шкільного приладдя. — Ред.).Своєю чергою, на 35 тис. дітей отримували інші сімейні допомоги, а понад мільйон осіб також отримали спеціальну стартову допомогу в розмірі 300 злотих.
За даними дослідження Групи «Прогрес», кожний четвертий з батьків (24%) визнає, що його родина не користується польською освітньою системою, хоча наймолодші її члени мають шкільний вік (7−17 років).Найчастіше (73% респондентів) до польських шкіл не йдуть діти батьків, які не планують залишатися в країні надовго і хочуть виїхати з неї у майбутньому, або ще не знають, що будуть робити (12% респондентів).Лише 15% батьків, які не віддають дітей до польських шкіл, хочуть залишитися жити в Польщі.
Думки українських батьків щодо польської системи освіти теж розділилися. 41% вважають, що польські школи добре пристосовані до потреб їхніх дітей, 23% протилежної думки, а 36% не визначилися. До групи незадоволених найчастіше входять батьки дітей, які відвідують початкову школу (28% стверджують, що польська система освіти не пристосована до навчання дітей з України), 59% задоволені рівнем і програмою навчання, а 13% не визначилися.
Щодо батьків дошкільнят — 20% з них кажуть, що заклади в Польщі не пристосовані, 48% стверджують, що вони добре підготовлені прийняти дітей з України, і аж 32% відповідають, що не знають. Найкращу думку про польську систему освіти мають батьки старшокласників — 71% з них вважають, що їхні діти добре навчаються в польських закладах.
Також респонденти вказали, що великою проблемою для їхніх дітей є швидкий перехід на польську мову. Це полегшується завдяки додатковим заняттям для іноземців, які дають чудовий шанс для ефективної інтеграції дітей-біженців із їхніми новими друзями. Ще однією складністю є різниця в навчальних програмах українських шкіл та їх польських відповідників.
Дослідження Групи «Прогрес»: «Українці про життя в Польщі» проводилося з 22 липня по 4 серпня 2024 року на репрезентативній групі N=1000. Респондентами були дорослі українці (жінки та чоловіки), які займаються професійною діяльністю та проживають у Польщі з дітьми.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною