150
Європейський ринок предметів розкоші зазнає спаду через послаблення зростання Китаю

Китай повідомив про менше, ніж очікувалося, зростання споживчих цін у серпні, сигналізуючи про продовження млявого внутрішнього споживчого попиту.
Це може спричинити додатковий тиск на ключові сектори європейських фондових ринків, у тому числі акції предметів розкоші та гірничодобувної промисловості, які чутливі до економічних даних Китаю.
Про це пише Еuronews.
Споживчі ціни в Китаї зросли на 0,6% в річному обчисленні в серпні, не досягаючи очікуваних 0,7%, але продемонструвавши невелике покращення порівняно з зростанням на 0,5% у липні.
Дані вказують на те, що економічне відновлення Китаю продовжує сповільнюватися, в основному через спад на ринку житла та тривалий вплив тривалих обмежень, пов’язаних з Covid.
У другому кварталі валовий внутрішній продукт (ВВП) Китаю зріс на 4,7% у річному обчисленні, що менше прогнозованих 5,1% і менше порівняно з 5,3% у першому кварталі.
Тиждень тому Китай також повідомив про слабший, ніж очікувалося, індекс менеджерів із закупівель (PMI), який скорочується четвертий місяць поспіль.
ВВП Китаю
Зараз UBS очікує, що економіка країни зросте на 4,6% цього року та на 4% у 2025 році порівняно з попередніми прогнозами 4,9% та 4,6% відповідно.
Європейські люксові бренди та акції гірничодобувної промисловості
Млявий споживчий попит у Китаї суттєво вплинув на основні сектори європейських ринків, зокрема на акції предметів розкоші та гірничодобувної промисловості.
Європейські споживчі акції предметів розкоші зазнали найрізкішого падіння, викликаного зниженням рейтингів аналітиків на тлі хмарних економічних перспектив Китаю.
Відомі європейські бренди класу «люкс», включаючи LVMH, Hermès, Christian Dior і Kering, впали на 7−12% за останній тиждень.
За останні шість місяців ринкові оцінки LVMH і Kering впали майже на третину і половину відповідно, оскільки економічний спад у Китаї продовжує тиснути на доходи від продажів.
Європейські акції гірничодобувної промисловості також сильно постраждали від падіння основних металів і критичних цін на корисні копалини, особливо на мідь і залізну руду.
Акції Rio Tinto, Anglo-American і BHP впали на 14% за останні три місяці, головною причиною чого став низький попит у Китаї, викликаний триваючою кризою на ринку нерухомості.
Довідка Finance.ua:
- російсько-китайський проєкт з освоєння найбільшого в Забайкаллі Зашуланського вугільного родовища залишився без фінансування через обмеження Китаєм транскордонних платежів із росією.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною