515
Як за пів року зростали депозитні портфелі банків (інфографіка)
— Кредит&Депозит

За свіжими даними НБУ, у червні перші два місця серед фінустанов із найбільшими депозитними портфелями утримували Приватбанк (490,83 млрд грн) та Ощадбанк (201,4 млрд грн). Серед лідерів також Універсал Банк (92,13 млрд грн) та ПУМБ (57,25 млрд грн), пише Мінфін.
Банки з іноземним капіталом: Райффайзен Банк (72,92 млрд грн) та Укрсиббанк (60,04 млрд грн).

У малих банків ситуація протилежна. Багато з них в першому півріччі зіткнулися з відпливом грошей, хоча ці обсяги не надто великі. Намагаючись залучити вкладників, малі банки намагаються утримувати відносно високі ставки за депозитами та активно проводять акції з підвищеними відсотками.
Наприклад, банки активно практикують спеціальні пропозиції щодо відкриття депозитів, приурочені до «Дня народження» фінустанови або інших знаменних дат. Зараз таку акцію проводить один із учасників нашого огляду — Полікомбанк. З 12 серпня подібну акцію проводитиме Бізбанк, який запропонує 15% для гривневих депозитів терміном на 184 та 370 днів із гнучкими виплатами.
Кристалбанк пропонує збільшені відсотки за одним зі своїх депозитів: «Дохідний із поповненням». Ця програма лояльності, зокрема, поширюється на клієнтів декількох цільових груп: військовослужбовців, членів їхніх сімей та пенсіонерів.
В Індустріалбанку обіцяють бонуси під час оформлення депозитів онлайн.
У РВС Банку пропонують гривневий депозит «Комунальний», який дає змогу покрити витрати на оплату житлово-комунальних послуг за рахунок банку, як бонус.
Що робити з грошима, щоб забезпечити собі комфортну старість
Раніше ми писали, що серпень може стати одним зі знакових місяців для формування гривневих депозитів. Банки беруть курс на довготривалі пропозиції. Про це заявив директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку Дмитро Замотаєв. Так, за підсумками серпня середні ставки на вклади від 3 місяців до 6 місяців скоротяться на 1 — 3 відсоткові показники і складуть 12% річних. Натомість вклади тривалістю 1 — 2,5 роки матимуть найбільшу дохідність — до 15% річних (від 12 — 14% річних на депозити від 9 місяців до 1 року).
Нагадаємо, у червні вперше за тривалий час відбулося скорочення обсягів та частки гривневих строкових депозитів у банківській системі, попри збереження додатних ставок у реальному вимірі. «Подібні тенденції спостерігалися й на ринку ОВДП: інтерес до державних облігацій з боку фізичних осіб дещо знизився, роловер червневих погашень був неповним, а інвестори більше зосереджувалися на цінних паперах з короткими строками погашення», — заявив один із членів КМП.
Довідка Finance.ua:
- Гривневі депозити можуть стати більш привабливими у другому півріччі. Постійне зниження облікової ставки НБУ зменшує вигідність банківських вкладів у гривні. Однак у другому півріччі ситуація може змінитися, і депозити в національній валюті можуть стати більш привабливими, ніж раніше Такий прогноз надав голова банку «Глобус» Сергій Мамедов.
До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.
Отримати більше з депозиту
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною