Як відмовитися від своєї частки в квартирі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як відмовитися від своєї частки в квартирі

Особисті фінанси
1246
Як відмовитися від своєї частки в квартирі
Як відмовитися від своєї частки в квартирі
Відмова від права власності на частку в квартирі, — здавалося б, необдумане рішення: навіщо зрікатися частини нерухомого майна, коли більшість тільки й чекає, щоб його отримати.
Однак життєві ситуації у кожного різні: хтось хоче передати свою частку у нерухомості дітям чи онукам, дехто зацікавлений у тому, щоб збутися частини житла за домовленістю чи вигодою, а для декого це єдиний спосіб більш-менш гідно дожити віку.

Як відмовитися від частки у квартирі чи будинку

Як зазначають експерти порталу Flombu, отримання права власності на частину нерухомості - юридичний процес. Відповідно, збутися свого «кутка» у житлі теж потрібно юридично грамотно.
Такого поняття, як відмова від права власності на квартиру, юридично не існує. Тобто просто відмовитися від частки у помешканні не можна: скажімо, прийти до нотаріуса і сказати, що ви більше не хочете бути співвласником нерухомості.
Власність не може стати нічиєю. Щойно ви збуваєте нерухоме майно, хтось повинен його набути.
Отже, щоб офіційно відмовитися від своїх прав на частку в нерухомості, потрібно укласти правочин, найчастіше йдеться про переоформлення частки квартири.

Як відчужити частину квартири чи будинку

Відчужити частку нерухомого майна, що й означає «відмовитися» від співвласництва у помешканні, можна у такі способи:

1. Продати свою частку в квартирі

Найперший клієнт, якому ви маєте запропонувати продати свою частку в квартирі, — це інший співвласник. Комусь іншому продати частину квартири не так і просто. Якщо йдеться про продаж частини будинку, то відчужити її іншому покупцеві можна швидше.

2. Подарувати частину квартири

У цьому разі не доведеться шукати покупця. Договір дарування частини квартири чи будинку підписують без фінансових зобов’язань. Знайти обдарованого легше, аніж покупця.

3. Обміняти частку в квартирі

Обміняти частину квартири можна на рівноцінний за вартістю об'єкт або ж з доплатою з будь-якої сторони.

4. Скласти заповіт на частину квартири

Серед видів відчуження частки у нерухомості - складання заповіту. Щоправда, це довготермінова перспектива, і майно перейде спадкоємцю лише після смерті заповідача.

5. Укласти договір довічного утримання

За договором довічного утримання, як і за заповітом, частина квартири не перейде одразу іншій людині. Під час укладення такого договору нотаріус вносить заборону на відчуження частки у нерухомості. Набувач зможе отримати нерухоме майно у власність тільки після смерті відчужувача.
Отже, відмовитися від частки в квартирі буквально неможливо. Якщо ви збуваєте нерухомість, хтось має її отримати.
Частину в квартирі чи будинку можна відчужити, тільки уклавши відповідний правочин.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас