Як отримати відстрочку від мобілізації: документи та строки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як отримати відстрочку від мобілізації: документи та строки

Особисті фінанси
2041
В Україні від моменту оголошення воєнного стану 24 лютого 2022 року тривають мобілізаційні заходи, під час яких військовозобов'язані призиваються до лав Сил оборони України. Але існують категорії, які під мобілізацію не підпадають.
Однак на фронт можуть призвати не всіх. Військовозобов'язані, які мають відстрочку, не можуть бути мобілізовані. Про те, як отримати відсрочку і які документи для цього потрібно зібрати пише Юридичий телеграм.
Як отримати відстрочку
Щоб отримати відстрочку від призову під час мобілізації за наявності для цього підстав, потрібно подати заяву про відстрочку та додати до неї документи, які підтверджують, що ви дійсно не підлягаєте призову.
Куди подавати
Така заява подається до ТЦК та СП (військкомату) за місцем військового обліку або призову. Ви можете подати заяву про відстрочку при отриманні повістки або ж коли потрібно отримати відмітку у військово-облікових документах для виїзду за кордон.
Документи. До заяви необхідно додати документи, які підтверджують факт наявності відстрочки (наприклад, медичні довідки, висновок МСЕКу, свідоцтво про народження дитини або медичні документи, що підтверджують стан здоров’я родичів).
Заяву мають зареєструвати в журналі вхідної кореспонденції. Після цього її повинна розглянути комісія, яка формується на базі ТЦК та СП.
Отримання виписки з книги протоколів (в ній зазначають дані особи, що подавала заяву та претендує на відстрочку, дату народження, безпосередньо саму підставу відстрочки, номер і дату протоколу засідання комісії та підписи членів комісії).
Отримати відстрочку від призову можна лише до моменту набуття статусу військовослужбовця. Після зарахування до особового складу військової частини ви не зможете подати заяву про відстрочку, навіть якщо для цього є підстави.

Довідка Finance.ua:

  • Нагадаємо, хто не може бути заброньований. У переліку тих, хто підпадає під бронювання, є винятки. Відповідно до листа Міністерства оборони України від 11 березня 2022 року № 220/1469, Головнокомандувач Збройних Сил України ухвалив рішення щодо заборони бронювання військовозобов'язаних, які мають дефіцитні для Збройних Сил України військово-облікові спеціальності.
  • Мобілізація в Україні триває, а серед тих, кого призвали до лав Збройних сил України, є чимало фізичних осіб-підприємців. Як роз’яснює Державна податкова служба України, якщо у мобілізованого підприємця немає бажання припиняти державну реєстрацію, то робити цього не треба. Тобто державну реєстрацію припиняти не треба. Це стосується як, власне, мобілізованих, так і тих, хто підписав контракт.
До речі, у Finance.ua з’явилась своя сторінка в Instagram. Підписуйтесь — буде яскраво, цікаво і корисно для вашого 👛 гаманця. 👇Доєднуйтесь до Instagram Finance.ua
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас