Випадки, у яких українців зі статусом «S» у Швейцарії можуть позбавити соціальних виплат
Соціальні служби Швейцарії припиняють фінансову підтримку українців зі статусом S одразу, тільки-но вони виходять на роботу.
Держава поважає біженців, які заробляють, сплачують податки в їхню державну казну, і з великою відповідальністю виконує свої зобов’язання з надання тимчасового захисту. В свою чергу, цього ж вона чекає від людей, яких прийняла.
Близько 50 тисяч наших співвітчизників живуть у Швейцарії коштом місцевих платників податків. З деякими з них часом трапляються неприємні ситуації. Несподівано приходить «лист щастя», в якому йдеться про те, що з певного числа пану N або пані N припиняються соціальні виплати. В листі навіть може не бути вказана причина зупинки виплат.
Ба більше, лист може містити рахунок для сплати всієї суми або частини коштів, які було витрачено на соціальну підтримку біженця.
Щоб не схибити, треба знати, в яких випадках, крім вищеозначеного працевлаштування, виплати може бути скасовано:
- відсутність у країні довше дозволеного вам терміну.
Порада: повертайтеся вчасно і ставте до відома свого соціального інструктора;
- приховування інформації про перебування в Швейцарії до 24 лютого 2022 року.
Порада: якщо ви перебували в Швейцарії раніше, неодмінно повідомте про це при постановці на облік. Інакше про це все одно довідаються і змусять повернути всю суму, витрачену на ваше утримання;
- приховування інших доходів.
Порада: повідомте про свої доходи. Рахунки біженців відстежуються, і «листа щастя» вам не уникнути;
- зміна сімейного стану.
Порада: при укладенні шлюбу соціальний статус біженця змінюється докорінно. З цього моменту вважається, що про вас вже є кому попіклуватися, окрім держави. Якщо ви не повідомите про одруження, вашого партнера змусять повернути суму, витрачену з казни на ваше утримання;
- раптове збагачення.
Порада: якщо ви отримали спадщину, виграли велику суму в лотерею або в казино, повідомте про це соціальну службу.
У Швейцарії свої особливості надання українцям тимчасового статусу. Допомога надається диференційовано, кожен випадок розглядається індивідуально, а виплати нараховуються на рівні кантону або місцевої громади.
Варто пам’ятати, що в цій країні практично нічого приховати не можна. Ретельний фінансовий моніторинг, століттями напрацьована система доносництва тримають кожну особу у Швейцарії під пильним наглядом держави. Радимо бути обачними й не робити фатальних помилок.
Довідка Finance.ua:
- на кінець квітня 2024 року у Швейцарії було зареєстровано близько 65 тис. осіб зі статусом захисту S. З них на кінець квітня були працевлаштовані 24%, тобто близько 15 600 осіб;
- майже 50 тисяч громадян України отримують виплати від Швейцарії.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною