Вперше в історії Україна пройде зиму за допомогою власного газу — «Нафтогаз» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вперше в історії Україна пройде зиму за допомогою власного газу — «Нафтогаз»

Енергетика
270
Вперше в історії Україна пройде зиму за допомогою власного газу — «Нафтогаз»
Вперше в історії Україна пройде зиму за допомогою власного газу — «Нафтогаз»
Україна збільшила видобуток природного газу, що вперше в історії дозволило відмовитися від імпорту газу.
Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов в ефірі телемарафону «Єдині новини», перебуваючи на форумі «Формула успіху України. Великий день з NV».
«Наш видобуток зосереджено переважно в Полтавській та Харківській областях, і ми його не тільки зберегли, а збільшили. Це дозволило нам фактично входити в цю зиму без імпорту природного газу з інших країн. Вперше в історії України така подія сталася, цю зиму ми пройдемо за допомогою власного газу», — повідомив Чернишов.
Раніше Чернишов казав, що Україна розраховує пройти цю зиму з газом винятково власного видобутку.
«Ми не плануємо додатковий імпорт. Маємо забезпечити себе газом українського видобутку. І це, напевно, відбудеться саме цієї зими. Ми передбачаємо збільшення використання (газу) саме для електрогенерації. Створено відповідний резерв під подібні ризики, тому ми готові до цього», — стверджував Чернишов в інтерв'ю «Радіо Свобода».
Чернишов зауважив, що Україна має можливість додаткового імпорту, якщо це знадобиться, зокрема, йтиметься про європейських трейдерів.
За словами глави правління «Нафтогазу», зараз в українських підземних сховищах зберігається 16 мільярдів кубометрів газу.
2,4 млрд кубометрів цих запасів — газ іноземних трейдерів, його Україні не продаватимуть. Ще до 1,5 млрд кубів — газ приватного українського видобутку, а близько 4,1 млрд кубів — буферний газ, необхідний для стабільної роботи сховищ.

Борітеся — поборемо! Слава Україні!

За матеріалами:
Ракурс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас