3209
Військовий облік українців за кордоном: чи можуть депортувати військовозобов'язаних
— Особисті фінанси

Після того як в Україні почали діяти нові правила військового обліку, у багатьох виникла низка запитань щодо військовозобов’язаних українців за кордоном, зокрема щодо ймовірності вручення їм повісток у країні перебування.
Адвокат Ярослав Жукровський у коментарі «Громадському» пояснив, що закордонні представництва не можуть вручати повістки за українським законодавством.
Він додав, що повістка — це документ, яким людину запрошують до ТЦК для уточнення облікових даних або для проходження військово-лікарської комісії.
Військовозобов’язані українці, які виїхали за кордон, мають там стати на військовий облік, інакше це вважатиметься ухиленням від виконання військового обов’язку.
«Чи можна українця в іншій державі покарати за це — питання складне й невизначене. Щоб притягнути до адміністративної чи кримінальної відповідальності, мають бути факти, що людина умисно порушує правила військового обліку. Це довести складно», — йдеться у поясненні адвоката.
Водночас ігнорування норми щодо постановки на військовий облік — не підстава для депортації, правових передумов для цього у дипустанов немає.
Довідка Finance.ua:
- в Україні 30 грудня 2022 року затвердили новий порядок військового обліку, один з пунктів стосується військовозобов’язаних українців, які перебувають за кордоном. Дипустанови мають сприяти інформуванню українців призовного віку про мобілізацію та «сприяти» їхньому поверненню в Україну.
Зарплати військових у 2023: що потрібно знати 🧐
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною