Українські біженці приносять Чехії мільярдний прибуток — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українські біженці приносять Чехії мільярдний прибуток

Світ
224
Українські біженці приносять Чехії мільярдний прибуток
Українські біженці приносять Чехії мільярдний прибуток
Українські біженці внесли цього року до чеського бюджету вже на 5,7 мільярда крон більше, ніж отримали з нього.
Про це повідомляє Radio Prague International.
Як зазначив речник Міністерства праці і соціальних питань Якуб Ауґуста, це дані станом на кінець третього кварталу цього року, і ця різниця щоразу зростає.
Офіційно, з контрактами чи трудовими договорами, працюють майже 150 тисяч осіб із тимчасовим захистом, кажуть у міністерстві.

Читайте також: Скільки грошей витрачають європейці на комунальні послуги

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну і станом на кінець серпня цього року Чехія виплатила біженцям у вигляді гуманітарної допомоги майже 20,7 мільярда крон. Протягом 2022 року було виплачено майже 8,7 мільярда, минулого року вже на одну п’яту менше — майже 6,7 мільярда, а протягом цього року до кінця серпня — менш ніж 5 мільярдів крон.
Кількість біженців, які отримують гуманітарну допомогу, зменшується. У серпні цього року таку допомогу отримали менш ніж 51,5 тисячі домогосподарств на загальну суму понад 693 мільйони крон. Минулого ж серпня було здійснено 96,5 тисяч виплат допомоги на суму майже в 823 мільйони крон. Нині гуманітарну допомогу отримує менш ніж чверть біженців. На особу пересічно виплачується по 7966 крон на місяць.

Читайте також: Податки у країнах Європи: як формуються та від чого залежать

70 відсотків отримувачів допомоги належать до так званих вразливих осіб — таких, як діти, люди з інвалідністю, особи старшого віку чи ті, хто доглядає за дітьми або людьми з інвалідністю. 54% вразливих осіб.
Натомість поступово зростає кількість легально працевлаштованих. На початку квітня було працевлаштовано 123 тисячі людей із тимчасовим захистом, і 90% із них сплачували податки й інші внески. Нині ж Мінпраці реєструє майже 150 тисяч випадків трудових відносин осіб із тимчасовим захистом. Але кваліфікація роботи біженців усе ще лишається низькою: більшість працюють на допоміжних і низькокваліфікованих посадах.

Читайте також: Як отримати кредит у Європі: умови, документи та рекомендації

Зростають і суми внесків, сплачених біженцями. Вперше надходження з їхніх податків і внесків перевищили видатки на них у третьому кварталі минулого року. Тоді чеська держава витратила на допомогу прибулим 4,4 мільярда крон, а отримала від них 4,8 мільярда. Цього року за третій квартал видатки склали 3,9 мільярда крон, а надходження — 5,9 мільярда.
І тенденція зниження видатків і зростання надходжень продовжується. За третій квартал цього року перевищення надходжень до державного бюджету від біженців над видатками на них становили приблизно 2 мільярди крон, а за весь 2024 рік наразі вже 5,7 мільярда.
Нагадаємо, у Чехії очікують, що нова хвиля біженців із України може прийти і через тяжку зиму в час бойових дій, і, навпаки, в разі швидкого завершення війни на якихось умовах.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас