1166
Українці подали в "Дії" понад 100 тис. заявок про пошкодження майна
— Особисті фінанси

Міністерство цифрової трансформації України отримало у додатку «Дія» вже понад 100 тис. заявок про пошкоджене майно українців через російську агресію.
Про це повідомляє пресслужба відомства.
«Наша команда 24/7 обробляє всі заяви, які ви надсилаєте у додатку та на порталі „Дія“, щоб потім команда експертів могла провести оцінку майна та швидше відновити зруйновані будинки. Сьогодні через „Дію“ ми отримали понад 100 тисяч заявок про пошкоджене майно», — йдеться у повідомленні.
Щоб подати заявку у програмі «Дія», необхідно в розділі «Послуги» вибрати «Пошкоджене майно», вказати всю необхідну інформацію та надіслати повідомлення. На порталі «Дія» — авторизуватися, заповнити форму та надіслати повідомлення.
Крім того, послуга доступна працівникам ЦНАП та нотаріусам, які можуть заповнювати та передавати повідомлення від імені українців та їхніх представників.
Довідка Finance.ua:
В Спілці українських підприємців повідомили, як діяти, щоб зафіксувати збитки під час війни. Порядок дій з фіксації збитків:
- 1) зібрати пакет документів, що підтверджують право власності на пошкоджене/зруйноване майно (договір купівлі-продажу, свідоцтво про право власності тощо), технічний паспорт тощо. Якщо документи, що підтверджують право власності, втрачені чи знищені, потрібно отримати витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
- 2) викликати працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) для складання акту руйнувань/ушкоджень із зазначенням їхньої причини (обстріл, ракетний удар) та отримати його копію;
- 3) звернутися до райдержадміністрації із заявою про складання акта обстеження майна. Якщо з якихось причин можливості оформити такий документ від райдержадміністрації немає — необхідно скласти акт з будь-якими особами (не менше трьох осіб), внести до нього їхні пояснення й показання;
- 4) провести фото- та відеофіксацію руйнувань, збирати та зберігати статті, фото та відео засобів масової інформації, якщо вони робили публікації про конкретний інцидент за цією адресою (наприклад, репортажі тощо);
- 5) подати заяву про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів разом із доказами руйнування/пошкодження майна та отримати витяг про внесення цієї заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
За матеріалами: Українські Новини
Поділитися новиною