2086
Українці наростили депозити у валюті та гривні: під який відсоток можна розмістити вклад у банку
— Кредит&Депозит

Середня ставка нових гривневих депозитів для домашніх господарств, оформлених у жовтні, зросла на 0,1 п.п в порівнянні з вереснем — до 9,2% річних.
Про це свідчать дані Національного банку.
В цілому в січні-жовтні 2022 року ставка за депозитами у гривні збільшилася на 2,1 в.п., свідчить інформація, опублікована на сайті НБУ.
Читайте також: Депозити за офіційним курсом
Ставка за валютними депозитами у жовтні знизилася на 0,1 п.п. — до 0,7%, після падіння у квітні до 0,4% та відновлення зростання у травні-липні.
В корпоративному секторі ставка за новими гривневими депозитами у вересні зменшилась на 0,1 п.п. — до 9,2%, а за валютними збільшилася на 0,2 п.п. — до 1,4% річних.
Як повідомив голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев, у жовтні продовжилось зростання депозитів населення у валюті (на 211 млн дол. або +2,5%). Це пов’язано з дозволом НБУ купувати безготівкову валюту через банки в межах до 50 тис. грн на місяць із подальшим розміщенням на строковому депозиті від трьох місяців.
За його словами, за останні два місяці депозити населення у валюті зросли на понад $250 млн до $8,6 млрд.
Депозити населення у гривні в жовтні також зросли на 1 млрд грн або на 0,2%.
З початку року гривневі вклади населення збільшилися на 91,5 млрд грн або на 20%.
З початку повномасштабної війни (24 лютого) — відповідно на 121,3 млрд грн та 28,4 %.
На початок листопада гривневі депозити фізосіб становили 548,7 млрд грн.

Довідка Finance.ua:
- у вересні 2022 року вперше з початку війни було зафіксовано зростання депозитів населення у валюті — на $51 млн, або на 0,6%;
- начальник Управління монетарної політики НБУ Михайло Ребрик упевнений, що до кінця 2022 року дохідність гривневих депозитів зросте ще на кілька процентних пунктів;
- Національний банк у співпраці з банками з 21 жовтня запровадив новий інструмент, який дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ — зберегти міжнародні резерви.
До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною