287
У січні Єврокомісія планує скасувати антидемпінгові заходи щодо металопродукції з України
— Казна та Політика
Європейська комісія (ЄК) планує продовжити антидемпінгові мита на гарячекатані рулони з Бразилії, Ірану та рф ще на п’ять років, але може призупинити дію антидемпінгових заходів щодо української сталевої продукції.
Про це йдеться у 41-ому щорічному звіті Єврокомісії до Європейського парламенту та Ради щодо антидемпінгової, антисубсидійної та захисної діяльності ЄС.
Відповідні обмеження вперше почали діяти у 2017 році. Перевірка мит почалась 5 жовтня 2022 року. Наразі мита становлять 54,5−63 євро/т для бразильських постачальників, 57,5 євро/т для іранських та 17,6−96,5 євро/т для російських.
Головний виконавчий директор International management consulting professional Олександр Сірик у коментарі Zn.ua зазначив, що мова йде про торгівельні та субсидіарні обмеження, що діяли з 2017 року проти окремих країн та виробників протягом п’яти років. Після цього терміну призначається процедура перегляду, після якої торгівельні обмеження мають бути або скасовані, або продовжені ще на п’ять років.
У липні 2022 року за ініціативою Європейської сталеливарної асоціації Eurofer, яка виступила на підтримку України і проти збройної агресії росії, стосовно українських виробників дію санкцій призупинили ще до офіційної процедури перегляду. До того на українські гарячекатані рулони (а таку продукцію поставляла у ЄС група Метінвест) діяло мито — 60,5 євро/т.
«Україну виведено з розгляду на прохання Європейської сталеливарної асоціації Eurofer. За цим виключенням, яке продовжили на другий рік, до нас торгівельні обмеження не застосовуються. А зараз Україну взагалі не включили в перелік країн, які, швидше за все, обмежать», — пояснює Олександр Сірик.
У листопаді 2022 року учасники процедури отримали коментарі для фінального обговорення, а ось остаточні заходи щодо подальших торгівельних обмежень призначено на 4 січня 2024 року. Проте якщо навіть у січні 2024 року для українських виробників не скасують мита остаточно, то до 5 червня 2024 року вони матимуть «канікули» від сплати мит, що надали за ініціативи Eurofer Україні в якості сильного вияву підтримки через війну.
Окремо у звіті зазначається, що у 2022 році не було розпочато жодного нового розслідування проти товарів з України, хоча раніше кількість розслідувань щодо українських виробів була відносно високою, що повністю змінилося після агресії рф.
Борітеся — поборемо! Слава Україні!
За матеріалами: Дзеркало Тижня
Поділитися новиною