У Мінфіні прокоментували оприлюднену на біржі заяву про ВВП-варанти — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Мінфіні прокоментували оприлюднену на біржі заяву про ВВП-варанти

Казна та Політика
120
У Мінфіні прокоментували оприлюднену на біржі заяву про ВВП-варанти
У Мінфіні прокоментували оприлюднену на біржі заяву про ВВП-варанти, www.vin.gov.ua
Міністр фінансів України Сергій Марченко прокоментував оприлюднену сьогодні на біржі Euronext заяву Уряду України.
Про це йдеться на сайті Мінфіну.
За його словами, завдана Україні росією шкода є колосальною та безпрецедентною. Економічні збитки вже оцінюються у сотні мільярдів євро, а інфраструктура по всій країні зазнала значних руйнувань. За оцінками Світового банку, витрати на відновлення можуть перевищити 500 мільярдів євро протягом наступного десятиліття. А для повноцінного відновлення та розбудови України критично важливими є фінансова стабільність та боргова стійкість.
«ВВП-варанти були створені для економічної реальності, якої вже не існує. Помірне зростання ВВП України у 2023 році не свідчить про економічне процвітання — це лише крихке відновлення після майже 30% падіння, спричиненого повномасштабною війною рф проти України. Ми, як і раніше, налаштовані на конструктивний діалог з інвесторами — так само, як це було під час успішних перемовин щодо реструктуризації єврооблігацій минулого літа. Ми прагнемо досягти взаємовигідного рішення, що сприятиме довгостроковій фінансовій стійкості України та зміцнить довіру інвесторів», — наголосив Марченко.

Що Україна запропонувала власникам ВВП-варантів

Сьогодні, 24 квітня, Міністерство фінансів повідомило, що з 15 до 23 квітня Україна провела зустріч з членами Спеціального комітету, до складу якого входять інституційні інвестори — власники близько 30% ВВП-варантів України, на якій представила пропозиції щодо реструктуризації ВВП-варантів. Ця пропозиція сформована у відповідності до параметрів Програми МВФ з метою відновлення боргової стійкості та узгоджується з принципом рівного ставлення (Comparability of Treatment) Групи офіційних кредиторів України.
Україна запропонувала власникам ВВП-варантів дві опції:
  1. Обмін варантів на додатковий випуск єврооблігацій, які були випущені в межах реструктуризації у 2024 році. Згідно з цією опцією, інвестори отримають той самий набір облігацій A і B, що й власники єврооблігацій минулого року, у співвідношенні: на кожну 1 одиницю варантів — 1,35 одиниці облігацій.
  2. Друга опція передбачає зміну умов випуску ВВП-варантів наступним чином:
  • Виплати за 2025−2028 роки скасовуються;
  • Можливість викупити/скасувати ВВП-варанти буде продовжена до травня 2029 року, в той час як ціна викупу прогресивно зростатиме з 85 центів у 2026 році до 100 центів у 2029 році.
  • Реструктуровані варанти (з виплатами в 2029—2041 роках) матимуть ті ж самі характеристики, що і діючі варанти, крім опціону викупу;
  • Власники отримають 36,6 центів Облігацій A та Облігацій B на кожні 100 центів варантів.
У Міністерстві фінансів підкреслюють, що обидві опції є частинами єдиної операції обміну (Exchange Offer) та запиту на зміну умов обігу (Consent Solicitation). Інвестори можуть обрати будь-який із запропонованих варіантів, і участь в одному з них вважатиметься підтримкою реструктуризації умов випуску варантів. Такий підхід важливий, враховуючи різні можливі пріоритети у різних власників ВВП-варантів та необхідність отримання згоди 75% власників за сукупним номіналом ВВП-варантів від присутніх на кворумних зборах власників варантів.
Спеціальний Комітет у свою чергу заявив, що об’єднує власників більше 30% варантів, і запропонував Україні сплатити 75% платежу, що припадає на травень цього року, власникам варантів за зростання ВВП в 2023 році та випустити нові облігації C зі ставкою 7,75% на суму $209 млн з погашенням у лютому 2029 року. Україна відхилила цю пропозицію.
«Україна залишається налаштованою на проведення конструктивних переговорів зі всіма власниками ВВП-варантів з метою пошуку рішення яке дозволяє забезпечити довгострокову боргову стійкість, не створюючи загрози для відбудови та відновлення країни», — кажуть у Мінфіні.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас