У Чехії третій рік поспіль погіршуються умови праці
У Чехії умови на ринку праці погіршуються третій рік поспіль. Чеська Республіка не може створити сприятливі умови для працівників на ринку праці, незважаючи на найнижчий рівень безробіття в ЄС.
Про це свідчать результати аналізу Індексу процвітання та фінансового здоров’я, створеного Česká spořitelna та Europe in Data, передає Echo24.
Зелена картка на авто до Чехії 🚗
Зазначається, що чеські працівники часто не мають можливості працювати неповний робочий день, навіть якщо вони в цьому зацікавлені.
Найкращі умови для працівників у Нідерландах, Австрії та скандинавських країнах, включаючи Данію. Ці країни також об’єднує висока гнучкість роботи. Наприклад, у Нідерландах 24% працівників можуть вирішувати, обрати гнучкий робочий час чи фіксований. У Чехії ця частка працівників становить 14%. Частка зайнятих на неповний робочий день у Нідерландах становить 42,8%, а в Чехії — 6,9%.
Рівень безробіття в Чехії у 2023 році становив 2,6%, що є найнижчим показником у ЄС.
Низький рівень безробіття може бути проблемою для Чехії, оскільки, на думку економістів, він нижчий за здоровий рівень, який, на їхню думку, майже вдвічі перевищує поточний рівень безробіття в Чехії.
Podíl nezaměstnaných osob (dle metodiky MPSV) v srpnu stagnoval na 3,8 %, což bylo v souladu s odhadem analytiků. Bez zaokrouhlení pak mírně vzrostl z 3,77 na 3,82 %.
— Jakub.Seidler (@JakubSeidler) September 9, 2024
Tradičně nezaměstnanost v srpnu setrvává po červencovém nárůstu na mírně vyšší úrovni, což jde na vrub menší… pic.twitter.com/Cbq2vWWyqy
Різниця між оплатою праці чоловіків і жінок у Чеській Республіці збільшився більш ніж на один відсотковий пункт до 17,9%, що є третьою найбільшою різницею серед 27 європейських країн.
«Чехія вже тривалий час утримує одну з трьох найгірших позицій за гендерним розривом в оплаті праці в ЄС, хоча розрив у оплаті праці поступово зменшується з 2016 року», — пояснила Мартіна Мислікова з Інституту соціології AS CR.
Довідка Finance.ua:
- Міністерство охорони здоров’я Чехії визнало дипломи українських медиків, що дозволило більшій кількості українських лікарів і фармацевтів працювати в країні;
- щоб придбати нову квартиру в Чехії, потрібно в середньому 13 річних зарплат брутто. Це найбільше у всій Європі;
- уряд Чехії планує з 2025 року збільшити випробувальний термін на роботі. Так, для рядових співробітників він становитиме 4 місяці замість 3, а для керівників буде збільшено з 6 до 8.
Фінансові відповіді завжди поруч завдяки актуальному каталогу Finance.ua з пропозиціями кредитів. Розбираємо кожен варіант в деталях.
Порівняти і замовити кредит 👛
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною