У Чехії для купівлі нової квартири потрібно 13 річних зарплат — найбільше в Європі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Чехії для купівлі нової квартири потрібно 13 річних зарплат — найбільше в Європі

Особисті фінанси
3075
У Чехії для купівлі нової квартири потрібно 13 річних зарплат — найбільше в Європі
У Чехії для купівлі нової квартири потрібно 13 річних зарплат — найбільше в Європі
Щоб придбати нову квартиру в Чехії, потрібно в середньому 13 річних зарплат брутто. Це найбільше у всій Європі.
Про це повідомляє České noviny з посиланням на дані Property Index компанії Deloitte.
«Чехія була найгіршою в рейтингу минулого року, Словаччина випередила нас минулого року, і ми фінішували передостанніми, тепер ми знову найгірші в усій Європі. Таким чином, доступність власного житла в Чехії залишається поганою, і не схоже, що це зміниться», — сказав Мирослав Лінхарт, старший партнер фінансового відділу консалтингу Deloitte.
За його словами, покращити доступність можна, наприклад, за рахунок будівництва нових будинків і квартир, спрощення будівельних норм і дозволів або наявності іпотеки.

Найменш доступні мегаполіси для купівлі житла

Столиця Чехії стала трохи доступнішою, хоча Прага й залишається другим найменш доступним мегаполісом. Якщо у 2023 році на нерухомість потрібно було відкладати 14 років та 3 місяці (річних нарахованих зарплат), то цьогоріч — 13,5.
В Амстердамі на нову квартиру доведеться заощаджувати в середньому 15 річних зарплат (минулого року було 15,8).

Співвідношення вартості квартир та зарплат

Данія, Норвегія, Італія та Румунія є найдоступнішими країнами для купівлі нового житла.
Серед найбільш доступних європейських міст Рим і Осло. Тамтешнім мешканцям для придбання житла потрібно менше 8 середніх річних зарплат. За ними йдуть Загреб, Варшава, Копенгаген і Любляна.
У Чеській Республіці середня ціна нових квартир зросла більш ніж на 9% у порівнянні з минулим роком до 4112 євро (104 000 крон) за квадратний метр.
Найдорожчі нові квартири з досліджуваних країн в Ізраїлі, де квадратний метр коштує в середньому 5439 євро (137 600 чеських крон), і в Австрії. На іншому кінці шкали цін знаходиться Боснія і Герцеговина, де зафіксована найнижча середня ціна нових квартир — 1315 євро (33 300 крон) за квадратний метр. Далі слідують Греція та Румунія.
За даними Deloitte, іпотека в Чехії займає п’яте місце в Європі. У Польщі найвищі ставки по іпотеці, у Болгарії — найнижчі. За кількістю зданих нових квартир Чехія посідає десяте місце серед 20 досліджуваних країн. Найбільше будують в Ірландії, найменше — в Боснії та Герцеговині.

Оренда житла

За рівнем оренди житла Прага посідає 24 місце з майже 60 великих європейських міст, які досліджуються. Згідно з даними Deloitte, середня місячна орендна плата в новому житлі в столиці Чехії зросла в порівнянні з минулим роком з 14,4 євро (364 крон) до 15,9 євро (402 крон) за квадратний метр.
Найдорожчими європейськими містами для орендарів є Лондон, де оренда квадратного метра коштує 33,8 євро (855 крон) на місяць. За ним йдуть Дублін, Париж і Барселона.
На протилежному кінці шкали знаходяться міста Греції, Болгарії, Італії та Румунії.

Грошові виплати та допомога в Чехії: умови та терміни 🧐

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас