Скорочення зарплати у 2024 році зазнав кожен десятий українець
Як показало дослідження, у 41% працівників рівень оплати не змінився порівняно з 2023 роком. Позитивні зміни у розмірі заробітної плати відчули 46% співробітників. Про скорочення зарплати розповіли 13% українців.
Про це йдеться у дослідженні, проведеногму експертами компанії GRC.ua у вересні-листопаді 2024 року. В опитуванні взяли участь 9343 респонденти. Дослідження охопило всі сектори економіки та професійні сфери по всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій та півострова Крим.
Бізнес зберігав зарплати працівникам
У минулому році другим за пріоритетністю стало прагнення бізнесу зберегти оплату праці співробітників на конкурентному рівні. 65,5% опитаних роботодавців озвучили, що вони приділяють цьому багато зусиль.
«Більшість компаній розуміє, що пошук талантів та найм нових працівників стає складнішим і через дефіцит кадрів на ринку праці, і через завищені очікування зарплат новими працівниками. Ефективним рішенням цієї проблеми є утримання існуючих працівників.
Цікавим є те, що рік тому заходи по збереженню зарплати були не настільки пріоритетними для бізнесу, займаючи лише п’яту сходинку серед пріоритетних задач. Менше чверті (24,1%) опитаних у 2023 році компаній наголосили на важливості цього напрямку бізнесу", — зазначають дослідники.
Проте у складних економічних умовах бізнес, якщо й підвищував заробітні плати, то робив це обережно. Значне підвищення грошових компенсацій на 31% та більше відчула обмежена кількість працівників. Лише 3% респондентів відповіли, що стали отримувати зарплату, підвищену на 31% та більше. Серед тих, кому збільшили зарплату, найбільше тих, у кого розмір компенсації підвищився на 11−20%.
Зарплата залишається одним з ключових питань для працівників. Вона є найголовнішим утримуючим фактором на робочому місці, а також вирішальним при пошуку роботи. Майже половина опитаних українців (45%) озвучили, що не можуть знайти роботу з гідною оплатою, і це є основною проблемою при працевлаштуванні.
Попри непростий період, українці не готові знижувати свої зарплатні побажання, навіть тоді, коли у них виникнуть проблеми з працевлаштуванням. Цей намір озвучили 70% респондентів, і цей показник збільшився на 8% порівняно з 2023 роком.
Серед тих, хто готовий поступитися деякою частиною своєї зарплати, найбільше тих, хто готовий отримувати на 5% менше, аби працевлаштуватися.
Довідка Finance.ua:
- Податкове навантаження на зарплати українців зросли у грудні. Наприклад, якщо нараховано 8 тис. гривень мінімальної зарплати, то з неї військовий збір складе 5% або 400 гривен (раніше було 1,5%), ПДФО 18% - 1 440 гривень та ЄСВ (платить роботодавець) 22% - 1 760 гривень. Таким чином на руки людина отримає 6 160 гривень, а ще 1 760 гривень заплатить додатково роботодавець. Це означає, що податкове навантаження на фонд заробітної плати зросло з 41,5% до 45%.
- За даними work.ua, у грудні розмір середньої заробітної плати, пропонованої роботодавцями, склав 24 000 (+5% до листопада).
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною