1991
Що відбувається з ринком житла в Києві: на які квартири зросте попит
— Нерухомість
Складно зважитися на купівлю квартири під час війни. Однак якщо така потреба є, а гроші відкладені — зараз може бути вигідний момент для угоди.
Що буде з цінами в умовах війни
У нових умовах великий ризик припинення кредитування як забудовників, так і покупців квартир в новобудовах. Це призведе до того, що добудовувати будуть тільки об’єкти, які не потребують великих фінансових вкладень. Одночасно все більше покупців звернуть увагу на вторинний ринок.
Відповідно — попит на вторинне жило помітно зросте, особливо на квартири з ремонтом в будинках від 2005 року побудови. Така ситуація дає передумови для зростання цін. Однак саме зараз та в перспективі найближчих місяців цього не станеться.
«Доки діє воєнний стан, малоймовірно, що підвищення облікової ставки НБУ системно вплине на ціни на вторинне житло, — відзначає фахівець з нерухомості компанії KDU Realty Group Віталій Чернецький. — А ось після його скасування, це може призвести до зростання цін, хоча зараз тяжко спрогнозувати, на скільки».
Вторинний ринок «перезавантажується»
З моменту часткового відкриття реєстрів в травні ринок нерухомості в столиці повноцінно не відновив роботу — кількість угод купівлі/продажу як і раніше невелика.
«Угоди відбуваються, якщо збігаються прагнення продавця і покупця, кожному з яких потрібно вирішити своє питання прямо зараз, — зазначає Чернецький. — Ціна формується в кожному конкретному випадку, причому багато в чому з поправкою на зростання курсу долара».
Іншими словами, продавці усвідомлюють, що продаж нерухомості за довоєнними цінами вже неможливий, але прагнуть втратити в доларах якомога менше.
Однак, як зазначає експерт, поки у більшості випадків все обмежується інформаційними запитами. Потенційні продавці не готові до продажу квартир прямо зараз, чекаючи формування виразного рівня цін.
Довідка Finance.ua:
- ціни в доларах на новобудови Одеси та Києва — повернулись до довоєнного рівня, а у Львові — зросли в усіх класах будівництв;
- київський регіон. Сьогодні, на третьому тижні червня, середня ціна повернулась до лютневої. Це пов’язано з двома факторами. По-перше, 83 об’єкти відновили діяльність (на противагу 57 у травні), тому сьогодні середня ціна точніше зображає ситуацію на ринку, котру можна порівнювати з лютим;
- по-друге, спостерігається неоднакова поведінка забудовників щодо власної цінової політики. Так 60% новобудов столиці не змінили ціни у доларах США з лютого, 30% — підвищили, а 10% — відчутно знизили вартість метру у власних будинках, що привело середню ціну до рівня лютневої — 1270 доларів за метр.
До речі,
портал Finance.ua проаналізував кредитні
пропозиції більшості українських
банків. Найкращі ми відібрали
в спеціальному сервісі.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною