Що таке «фондовий індекс», і як заробляти на фондовій біржі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що таке «фондовий індекс», і як заробляти на фондовій біржі

Особисті фінанси
748
Що таке «фондовий індекс», і як заробляти на фондовій біржі
Що таке «фондовий індекс», і як заробляти на фондовій біржі
Фондовий або біржовий індекс — показник загальних змін цін на деякі або всі цінні папери, які представлені на певному ринку. Фондовий індекс складається на кшталт портфеля, в якому значимість кожного цінного паперу відповідає його вазі на ринку.

Найвідоміші фондові індекси

Найвідомішим фондовим індексом у світі є промисловий індекс Доу Джонс (DJIA), що охоплює 30 найбільших промислових компаній США.
Акції 28 з них торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі, 2 — на біржі NASDAQ.
На другому місці розмістився індекс S&P 500, що включає 500 найбільших компаній NYSE і NASDAQ, які покривають капіталізацією 75% всього фондового ринку США.
Більшість фондових бірж має власний фондовий індекс. Наприклад, біржа NASDAQ використовує однойменний індекс NASDAQ. Він включає всі компанії, акції яких торгуються цій біржі.
Найпопулярнішим індексом Лондонської фондової біржі є FTSE 100 — Financial Times Stock Exchange Index. Біржовики називають його «футсі». FTSE 100 розраховується з 3 січня 1984 року.
Токійська фондова біржа використовує відразу два індекси — TOPIX (розраховується як середнє арифметичне зважене за ринковою капіталізацією цін акцій компаній, що належать до першого сегменту) та NIKKEI 225, який обчислюється як просте середнє арифметичне цін акцій 225 компаній першої секції Токійської біржі, які найбільш активно торгуються.
Шанхайська фондова біржа використовує індекс SSE Composite, в розрахунок якого приймаються щоденні значення цін усіх акцій, що торгуються в котирувальних листах, А та В Шанхайської фондової біржі.
Крім того, розраховується індекс SSE50, який поєднує акції 50 провідних компаній Китаю, т.зв. «блакитних фішок» (blue chips).
Блакитні фішки — це акції найбільших, ліквідних і надійних компаній зі стабільними показниками отриманих доходів та виплати дивідендів. Термін виник за аналогією із синіми фішками казино, що мають найвищу цінність.
Нарешті Гонконзька фондова біржа використовує індекс Hang Seng. Він обчислюється як середнє виважене значення найбільших за капіталізацією акцій 73 акціонерних компаній Гонконгу, які становлять 65% від загальної капіталізації біржі.

Навіщо потрібні фондові індекси?

Вони дозволяють оцінити стан ринку загалом і визначити, якому етапі економічного циклу він перебуває. Часто, аналізуючи поведінку фондових індексів, біржові аналітики роблять заяву про зміну ринкового тренду та радять, що робити з акціями: продавати чи, навпаки, купувати.

Як заробляти на фондовій біржі?

Існує кілька способів заробітку на фондовій біржі.
Перший — знайти біржову контору, яка залучає кошти у довірче управління, підписати з ними договір та внести гроші на рахунок. У цьому випадку клієнт вносить лише гроші - і сподівається отримати прибуток.
Як показує практика, прибуток вдається отримати далеко не завжди, що, втім, вказується в договорі довірчого управління, де обов’язково прописується допустимий відсоток втрат.
Другий спосіб — спробувати все зробити самому.
Почати можна з купівлі акцій і через деякий час продати їх дорожче або отримувати дивіденди.
Ще один інструмент, на який можна звернути увагу новачку — акції біржових інвестиційних фондів (ETF).
Для цього необхідно знайти компанію, що спеціалізується на продажу акцій, укласти з ними договір, встановити спеціальне програмне забезпечення і хоча б трохи розібратися з тим, що відбувається на фондовому ринку. Інакше є шанс купити акції напередодні їх обвалу, і тоді втрата грошей гарантована.
Інший варіант — використання спеціального програмного забезпечення, яким користуються професійні трейдери: це програмні комплекси Meta Trader4, Meta Trader5, Libertex тощо.
Вони дозволяють у режимі реального часу (з перервою на вихідні) купувати та продавати акції сотень різних компаній, що включають провідні світові, та заробляти на різниці цін.
У цьому використовується т.зв. механізм «маржинальної торгівлі». Для цього необхідно лише завантажити та встановити необхідне ПЗ та внести гроші на торговий рахунок клієнта.
Але окрім цього мати знання з фундаментального та технічного аналізу ринку, відстежувати економічні новини, стежити за фондовими індексами, загалом — присвятити себе цьому. Задача не з легких, і займатися нею «між ділом» не вдасться.
Детальніше про те, як працюють найбільші фондові біржі, читайте у статті Finance.ua за посиланням:

Найбільші фондові біржі світу: де вони розташовані, і як із ними заробляють

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас