190
рф планує зробити перепис сільськогосподарських земель окупованих територій в Україні
— Аграрний ринок

У росії планують провести перепис сільськогосподарських земель на окупованих територіях України. Відповідний тендер оприлюднили на сайті держзакупівель рф.
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.
«До кадастру рф вноситимуться дані про землі станом на 2002 р., тобто до впровадження в Україні земельної реформи. В рф наголошують, що використання пізніших даних є „небажаним“, адже це юридично фіксує приватну власність на землю громадянами України», — сказано в повідомленні.
Як зазначається, проводячи цю інвентаризацію, рф переслідує кілька цілей:
- вона прагне включити окуповані території в адміністративно-територіальну структуру рф, щоб їх «легалізувати»;
- виправдати крадіжки українського зерна, що відбувається від початку повномасштабного вторгнення.
«У такий спосіб окупаційна влада створює додатковий інструмент тиску на громадян України, які залишилися в окупації, створюючи для власників землі ризик втрати майна у разі виявленої нелояльності. Будь-які дії окупантів щодо української землі та майна громадян України є юридично нікчемними та не мають жодних правових наслідків», — додали в Центрі протидії дезінформації.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
Уряд хоче повернути безпечні гектари в обіг: коли скасують пільги
Чи зростуть ціни на продукти борщового набору через морози — відповідь Мінекономіки
Дешевих овочів та фруктів у сезоні-2026 не очікується: брак робочої сили
ТОП-3 змін у бронюванні аграріїв
Що Україна найактивніше продавала за кордон у 2025 році
Аграрний експорт: ринок ЄС залишається ключовим, географія поставок розширюється
