166
Резюме не працює: чому так відбувається та як все виправити
— Особисті фінанси

Зі складання чи оновлення резюме починається пошук роботи. І від того, скільки зусиль цьому приділив пошукач, залежать і всі наступні етапи працевлаштування. Але трапляється, що резюме не дає того фідбеку, на який сподівались. Можна витратити години на складання резюме, надіслати його в десятки компаній, а у відповідь — тиша.
Фахівці robota.ua розповіли, чому резюме не працює і як змусити його виконувати свою головну функцію — відкривати двері до нової роботи.
1. Резюме не виділяється з-поміж інших
Рекрутери хочуть побачити в кожному резюме унікальність кандидата. Фразами на кшталт «відповідальний», «пунктуальний», «здатний працювати в команді» вже важко вразити. Зазначте краще, що корисного зробили на попередньому місці роботи, яких результатів досягли, які проблеми вирішували.
Як виправити? Фахівці радять вказувати в резюме більше конкретної інформації, яка охарактеризує вашу професійність. Для цього можна, зокрема, використати формулу STAR (Situation — Task — Action — Result), яка допоможе перетворити сухий факт у живу історію успіху.
2. Резюме не адаптоване під вакансію
Кожна вакансія має свої вимоги, а отже, і резюме має відповідати саме цим очікуванням. Відправляючи одне і те саме резюме на різні вакансії в різні компанії, ви хоч і економите час, але зменшуєте свої шанси отримати роботу.
Як виправити? Перед надсиланням уважно прочитайте опис вакансії. Виділіть ключові слова і переконайтеся, що вони є у вашому резюме. Підсвітіть той досвід, який цінується саме у цій вакансії. Нехай ваше резюме стане відповіддю на вимоги роботодавця.
3. Резюме нечитабельне
Рекрутер переглядає десятки резюме на день, тому він не буде витрачати час на те, щоб прочитати ваш дрібний шрифт. Якщо ваше резюме надто довге, без структури, з дрібним шрифтом або важким для сприйняття формулюванням, його просто не читатимуть. Те саме стосується і перенасичення кольорами, шрифтами, підкресленнями тощо, які ускладнюють сприйняття поданої інформації.
Як виправити? Використовуйте чітку структуру: розділіть інформацію на блоки. Наприклад, освіта, досвід та навички. Додавайте і простір у ваше резюме: абзаци, відступи, марковані списки. Також стисло подавайте інформацію, щоб весь ваш професійний досвід не розтягнувся на кілька сторінок.
4. Документ «у рамках»
Резюме — це документ. Але за допомогою його можна передати свою мотивацію, стиль мислення. Якщо ви викладаєте інформацію механічно, рекрутер не відчує зв’язку. А сьогодні, коли soft skills часто важливіші за hard skills, це особливо критично. Найбільш актуальним вільний стиль написання резюме буде для представників творчих професій, саме їм важливо з самого початку показати свій стиль та родзинку.
Як виправити? Додавайте інформацію про себе, свої хобі. Робіть це щиро, а не за шаблоном. Також обовʼязково прикріпіть власне фото — це допоможе рекрутеру краще зрозуміти вашу особистість.
5. Репутація не відповідає резюме
Ви можете зробити своє резюме ідеальним, але памʼятайте, що роботодавці завжди можуть перевірити всю інформацію про вас. Рекрутери часто переглядають профілі кандидатів у LinkedIn, Facebook або Instagram. Якщо там — протиріччя, недостовірна інформація, сумнівні фото чи пости або просто порожнеча, це викликає сумніви. Також компанія може попросити надати рекомендації у колишніх роботодавців, тому краще у резюме не брехати щодо досвіду та причин звільнення.
Як виправити? Оновіть LinkedIn (інші соцмережі), подбайте про єдність інформації, видаліть сумнівні фото чи відео з соцмереж. І пам’ятайте: публічний образ — це продовження вашого резюме.
Резюме — це лише інструмент пошуку роботи. Воно не гарантує успіху, але його правильне складання допоможе виділитися та зацікавити рекрутера. Зробіть резюме «живим», змістовним, адаптованим і щирим — і тоді воно точно спрацює.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною