56
Приватні інвестиції в українське відновлення: Україна та IFC активізують співпрацю
Україна та Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до групи Світового банку, розширюють співпрацю для активного залучення приватного капіталу в процес післявоєнного відновлення країни та розвитку державно-приватного партнерства.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки
13 травня відбулася зустріч першої віцепрем’єрки — міністерки економіки України Юлії Свириденко з віцепрезидентом Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у регіоні Європи, Латинської Америки та Карибського басейну Альфонсо Гарсією Морою. До перемовин долучилися також перший заступник міністра економіки Олексій Соболев і представники IFC.
Під час зустрічі сторони обговорили ключові напрямки співпраці, зокрема:
- посилення участі приватного сектору в процесі відновлення України;
- розширення доступу до фінансування та капітальних ринків;
- розвиток державно-приватного партнерства;
- підготовку Інвестиційної стратегії та участь у конференції URC2025.
Під час зустрічі Юлія Свириденко висловила подяку Міжнародній фінансовій корпорації за фінансову, технічну та консультативну підтримку, яку IFC надає Україні навіть в умовах війни. Вона підкреслила важливість активнішого залучення приватного сектору до відбудови економіки, зокрема через розвиток державно-приватного партнерства.
Окрема увага була приділена підтримці з боку IFC у вдосконаленні законодавства у сфері державно-приватного партнерства (ДПП) та визначенні пріоритетних напрямів для подальшої співпраці. Також Україна розраховує на розширення взаємодії з корпорацією у розробці секторальних стратегій і багаторічного плану економічного зростання.
IFC та Група Світового банку активно долучаються до розробки Інвестиційної стратегії України — комплексного плану на найближчі п’ять років, спрямованого на залучення прямих іноземних інвестицій у ключові сектори економіки. Сторони погодилися представити перші результати цієї роботи на Конференції з відновлення України (URC2025), яка відбудеться у липні в Римі.
Окрему увагу було приділено розвитку інструментів на ринку капіталу України та участі IFC у реалізації Ukraine Investment Framework — інвестиційного компонента ініціативи Ukraine Facility. IFC вже подала заявку в межах другого конкурсу пропозицій Європейської комісії та планує інвестувати у фонди приватного капіталу, що працюють у пріоритетних секторах української економіки.
У сфері публічних інвестицій сторони домовилися активізувати роботу над Єдиним проектним портфелем (Single Project Pipeline), зокрема щодо структурування проєктів відповідно до вимог банківської привабливості.
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною