791
Прибуток Porsche від автобізнесу впав на 91%
— Фондовий ринок

Операційний прибуток виробника автомобілів Porsche у другому кварталі поточного року різко знизився. Компанія з Цуффенхаузена заробила на автомобільному бізнесі — без урахування фінансових послуг — лише 154 млн євро. За аналогічний період минулого року ця сума становила 1,7 млрд євро, що означає зниження майже на 91%. Оборот бренду скоротився приблизно на 12,9% до 8,3 млрд євро.
Про це свідчать оприлюднені у п’ятницю, 25 липня, піврічні звіти концерну Volkswagen, якому належить більшість акцій Porsche, пише DW.
Точні причини таких слабких показників у другому кварталі поки що залишаються неясними. Представник Porsche відмовився коментувати цифри агентству dpa.
Високі показники Volkswagen
Для порівняння: основний бренд VW отримав з квітня по червень операційний прибуток у розмірі 991 млн євро — майже в шість разів більше, ніж за аналогічний період минулого року. В результаті він помітно випередив колишніх «чемпіонів із прибутку» всередині концерну в поточній операційній діяльності.
Результат VW виявився вищим, ніж у Porsche та Audi разом узятих. При цьому саме Porsche останніми роками значною мірою забезпечував фінансову стабільність концерну Volkswagen: незважаючи на порівняно низький обсяг продажів, ця компанія приносила більшу частину прибутку до загальної каси.
Проблеми: Китай, США та електромобілі
Нещодавно керівництво Porsche на чолі з генеральним директором Олівером Блумt (Oliver Blume) повідомило про зниження обсягів продажу. Особливо помітне падіння зафіксовано у Китаї. Крім того, на бізнес тиснуть високі витрати на реорганізацію та ввізні мито в США. Великих інвестицій потребує і розвиток електромобільного напрямку.
У зв’язку з цим було оголошено про заходи економії. Структури компанії буде скорочено: до 2029 року керівництво Porsche планує закрити близько 1900 робочих місць у районі Штутгарта. Розробляється і нова програма зниження витрат. Минулого тижня Блум розіслав співробітникам Porsche листи про майбутні нові скорочення.
Докладний фінансовий звіт, включаючи прибуток після оподаткування, дочірня компанія Volkswagen, Porsche: надасть у середу, 30 липня.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною
Також за темою
Revolut збільшив прибуток майже на 60%
Суд стягнув з компанії Фірташа 6 млн грн боргу
США виплатять 1 млрд дол. французькій компанії за відмову від проектів морської вітрової енергетики
Чому Львів розриває контракт на спорудження сміттєпереробного заводу
Група Nova планує придбати банк для розвитку NovaPay
Суд визнав, що твіти Маска завдали акціонерам Twitter збитків на $2,6 млрд
