Протягом останніх років серед українців зростає довіра до банківського сектору — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Протягом останніх років серед українців зростає довіра до банківського сектору

224
Протягом останніх років серед українців зростає довіра до банківського сектору
Протягом останніх років серед українців зростає довіра до банківського сектору
За останні два роки обсяг коштів українців у банківському секторі збільшується. Це свідчить про зростаючу довіру до банківської системи. Нацбанк також працює над підвищенням привабливості гривневих інструментів для зберігання заощаджень.
Таку думку висловив президент Асоціації українських банків (АУБ) Андрій Дубас в коментарі УНН.

Причини зростання коштів фізосіб у банках

За словами Дубаса, по-перше, причина зростання коштів фізичних осіб в банківському секторі України полягає в тому, що вітчизняна банківська система є високорозвиненою і зручною.
По-друге, банки України є надійними та стійкими. Після реформування банківського сектору, яке почалося у 2014 році, сьогодні він є високоліквідний, міцний, стійкий.
«Приріст кількості коштів фізичних та юридичних осіб в банках України підтверджує те, що нашому банківському сектору продовжують довіряти і ця довіра зростає», — зазначив Дубас.
За його словами, в умовах повномасштабного вторгнення росії Національний банк України працює над привабливістю зберігання заощаджень у гривні, а також над тим, щоб банки і фінансові установи пропонували гривневі інструменти, які будуть забезпечувати купівельну спроможність гривні, як національної валюти.
Це дозволить нівелювати інфляцію і девальваційні процеси, пов’язані із тимчасовим коливанням валют.
Дубас зазначив, НБУ вже вкотре знижує облікову ставку, і сьогодні вона становить 13%. Звичайно банки на це реагують і також переглядають ставки у своїх депозитних програмах. Кожен може зробити нескладний розрахунок.
«За останніми даними НБУ, рівень інфляції в Україні становить 4,8%, а річна відсоткова ставка по банківських депозитах — в середньому близько 14%. Навіть якщо інфляція за результатом року буде в межах 8−10% - це буде вигідна пропозиція, оскільки дохід від депозиту, навіть після сплати податків, перекриє негативний ефект інфляції. Таким чином, купівельна спроможність гривні, розміщеної на банківському депозиті, залишається на гідному рівні», — каже президент Асоціації українських банків.
За його словами, наразі, гривневі активи користуються попитом, що підтверджується тим, що другий рік обсяг коштів фізосіб у банківських установах України зростає.
До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати більше з депозиту

За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас