Nvidia за крок від капіталізації у $1 трильйон: акції злетіли на 24% за один день — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Nvidia за крок від капіталізації у $1 трильйон: акції злетіли на 24% за один день

Фондовий ринок
467
Nvidia за крок від капіталізації у $1 трильйон: акції злетіли на 24% за один день
Nvidia за крок від капіталізації у $1 трильйон: акції злетіли на 24% за один день
Акції американської компанії Nvidia зросли в четвер на 24% та підвищив її ринкову вартість до 939 млрд дол. — незабаром компанія може приєднатися до «клубу» з п’яти компаній вартістю в понад 1 трлн дол.
Про це повідомляє Financial Times.
Таким чином компанія може стати першим виробником мікросхем, який буде оцінений в понад 1 трлн дол. на тлі стрімкого попиту на процесори Nvidia для розвитку штучного інтелекту.
Зростання акцій на 24% сталося після того, як компанія опублікувала свій прогноз продажів на наступний квартал в 11 млрд дол. — понад як на 50% вище попередніх оцінок Волл-стріт. Ринкова капіталізація Nvidia зросла на 184 млрд дол., що перевищує сукупну вартість компаній Intel та Qualcomm і є найбільшим одноденним приростом для американських акцій за всю історію.
З капіталізацією у 939 млрд дол. Nvidia може невдовзі приєднатися до Apple, Microsoft, Alphabet, Amazon та Saudi Aramco в елітній групі компаній, вартість яких перевищує 1 трлн дол.
Nvidia заявляє про те, що вона є єдиною компанією, чиї технології здатні задовольнити попит з боку всієї індустрії на створення генеративного штучного інтелекту. Група вказала на «експоненціальне зростання» попиту на обчислювальні потужності з боку хмарних та інтернет-компаній, а також автомобільної, фінансової, медичної та телекомунікаційної галузей.
Продукти, включаючи найпотужніший процесор Nvidia H100, стали дуже затребуваними не лише з боку великих технологічних компаній, але й з боку нової хвилі стартапів у сфері штучного інтелекту, зокрема OpenAI та Anthropic, які за останні місяці залучили мільярди доларів венчурного фінансування.
Від початку року акції Nvidia подвоїлися, оскільки побоювання щодо уповільнення витрат на хмарні технології у період пост-пандемії поступилися місцем шаленому ентузіазму щодо нового покоління ШІ.
AMD, яка, як і Nvidia, виробляє спеціалізовані чипи, що найкраще підходять для навчання ШІ на великих масивах даних, також підскочила на 11%.

Finance.ua вже й в Instagram. Доєднуйтесь! 📱

За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас