5950
Нотаріусам відновлюють доступ до Державного земельного кадастру
— Нерухомість
Нотаріальна палата України заявила про відоновлення взаємодії Державного земельного кадастру та Державного реєстру прав на нерухоме майно. Незабаром українські нотаріуси знову матимуть змогу здійснювати нотаріальні та реєстраційні дії з земельними ділянками.
Наголошується, що за законом під час реєстрації або відчуження нерухомого майна нотаріус зобов’язаний використати відомості Державного земельного кадастру.
Один із найважливіших аспектів відновленого доступу до ДЗК — оформлення спадкових прав на земельні ділянки та перевірка відповідності набувача/власника земельної ділянки сільгосппризначення.
Ще 7 травня 2022 року Уряд України затвердив постанову та визначив особливості ведення Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану.
Що регулює постанова Кабміну
- Внесення відомостей до Державного земельного кадастру та надання таких відомостей виключно державними кадастровими реєстраторами Держгеокадастру та його територіальних органів, включеними до переліку державних кадастрових реєстраторів, якими в умовах військового стану в Україні здійснюються повноваження, визначені Законом України "Про Державне земельне законодавство Міністерством аграрної політики та продовольства України.
- Затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, у яких припиняється доступ користувачів до Державного земельного кадастру.
- Регулювання в умовах воєнного стану в Україні надання відомостей із Державного земельного кадастру — у визначених Законом випадках це зможуть робити адміністратори ЦНАПів або чиновники місцевого самоврядування, які пройшли стажування у сфері земельних відносин.
- Введення обмежень щодо оприлюднення відомостей Державного земельного кадастру в умовах воєнного стану в Україні, зокрема через Публічну кадастрову карту;
- Врегулювання в умовах військового стану доступу до Державного земельного кадастру користувачам, які мали такий доступ до 24 лютого 2022 року, та інших користувачів, які такого доступу не мали.
- Надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру про координати зворотних точок меж об’єктів Державного земельного кадастру надається через офіційний вебсайт Держгеокадастру у порядку, визначеному законодавством тільки державним кадастровим реєстраторам, а також особам, які в установленому законом порядку внесені до Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів та уповноважені на виконання під час дії військового стану в Україні на відповідних територіях обстежувальних, розвідувальних, топографо-геодезичних робіт, у тому числі для складання документації із землеустрою.
- Підтверджувати оплату адміністративного збору можна буде скринкопією платіжного документа.
Корисна інформація для тих, хто зараз в Україні або за кордоном 🧐
За матеріалами: 100realty.ua
Поділитися новиною