У НКЦПФР пояснили, як регулюватимуть ринок віртуальних активів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У НКЦПФР пояснили, як регулюватимуть ринок віртуальних активів

Фінтех і Картки
1232
Закон, який регулює ринок віртуальних активів, запрацює після внесення змін до Податкового кодексу. НКЦПФР сконцентрується на захисті інтересів учасників ринку віртуальних активів і на створенні стимулюючих інструментів для галузі.
Це НКЦПФР пояснило на запит ForkLog.
У прийнятому Верховною Радою України оновленому законопроекті «Про віртуальні активи» (ВА) часткове регулювання ринку та ліцензування криптовалютних компаній доручено Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Згідно з документом, контроль за роботою індустрії розподілили між Нацкомісією та Нацбанком України. НБУ відповідає за ВА, забезпечені валютними цінностями, а НКЦПФР — за решту видів віртуальних активів.
Закон поділяє ВА на незабезпечені (до таких відносяться криптовалюти) та забезпечені. До другої групи відносять у тому числі емітовані резидентами України фінансові ВА, забезпечені валютними цінностями, та фінансові ВА, забезпечені цінним папером або деривативним фінансовим інструментом.
Представники НКЦПФР заявили, що «Комісія та Нацбанк регулюватиме лише забезпечені ВА. НБУ регулюватиме інструменти грошового ринку, а НКЦПФР — інструменти фінансового ринку та інші, забезпечені матеріальними цінностями».
«Прийнятий закон не регулює криптовалюти, але закріплює регулювання постачальників послуг, пов’язаних з ними, — цим також займатиметься Нацкомісія», — сказали в НКЦПФР.
Для контролю операцій із ВА Нацкомісія планує використовувати інструменти аналогічні тим, що застосовуються під час відстеження на ринках капіталу.
«Насамперед йдеться про отримання відповідних звітів від ліцензіатів та їх подальший аналіз», — заявив член НКЦПФР Юрій Бойко.
Згідно з ухваленим законом, постачальники послуг на ринку ВА можуть зберігати/керувати, обмінювати, здійснювати переклад ВА та надавати посередницькі послуги, пов’язані з такими активами.
Для легалізації на ринку постачальників зобов’язали отримувати дозволи НКЦПФР — вони повинні сформувати статутний капітал, запровадити KYC/AML-політики та виконати інші вимоги регулятора. Строк дії таких дозволів становить рік.
Усі схвалені Нацкомісією платформи вносять у спеціальний реєстр. Його створять на основі Комплексної інформаційної системи.
Регулятор має право призупинити дію дозволу біржі або обмінника у разі порушення ними законодавства України.
Закон «Про віртуальні активи» набуде чинності лише після ухвалення змін до Податкового кодексу. У ньому окремо пропишуть особливості оподаткування криптовалют.

Довідка Finance.ua:

  • у вересні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про ВА, проте Президент України Володимир Зеленський повернув його на повторний розгляд зі своїми пропозиціями;
  • згідно з пропозиціями Президента, із закону прибрали необхідність створення спеціального органу для регулювання індустрії, а також виключили Мінцифру, яка мала тимчасово виконувати його функції;
  • 17 лютого Верховна Рада підтримала доопрацьований Закон України «Про віртуальні активи» з пропозиціями Президента. Згідно з документом, всі повноваження з регулювання ринку віртуальних активів покладаються на НКЦПФР, за винятком віртуальних активів, які забезпечені валютними цінностями, – вони відноситимуться до повноважень Національного банку України.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас