Де найчастіше продають автомобілі із скрученим пробігом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Де найчастіше продають автомобілі із скрученим пробігом

Особисті фінанси
1805
Платформа перевірки історії автомобіля carVertical з’ясувала, як відрізняється рівень шахрайства з пробігом у різних країнах. Компанія провела дослідження, засноване на майже 900 тисяч перевірок історії автомобілів з 2021 року.
Що показало дослідження? За даними аналітиків, найбільш поширене скручування одометра – у Латвії. У більш ніж 24 % автомобілів, перевірених на carVertical у цій країні, були змінені показання одометра. Ця цифра говорить про те, що кожен четвертий покупець уживаних автомобілів у Латвії отримує автомобіль, що зазнав втручання .
Друге місце за кількістю шахрайств з пробігом займає Румунія. Тут кожен п’ятий уживаний автомобіль (а це майже 20% автомобілів, перевірених експертами) мав проблеми з пробігом.
В інших країнах Балтії справи не кращі: Естонія розташувалася на третій сходинці рейтингу країн з найбільшою часткою вживаних автомобілів із скрученим одометром, а Литва, відповідно, на четвертій. Україна також входить до цього рейтингу.
Де найчастіше продають автомобілі із скрученим пробігом
З іншого боку, ситуація в деяких країнах Центральної та Південної Європи виглядає набагато краще, але навіть на стабільніших ринках, як і раніше, багато автомобілів зі “скрученими” кілометрами. Кожен десятий уживаний автомобіль, перевірений дослідниками, у Чехії, Словаччині, Словенії, Хорватії та Сербії, зазнав шахрайських модифікацій з пробігом. При цьому частка зареєстрованих автомобілів у Польщі та Угорщині досягла 12% та 14% відповідно.
Чому це є проблемою? Як зазначається у дослідженні, “скручування” пробігу автівок у Європі щорічно приносить збитки в мільярди євро. Купуючи дешево, люди думають, що роблять вигідну покупку, але зрештою витрачають на ремонт набагато більше.
«Основними джерелами автомобілів для східноєвропейських ринків є Німеччина, Франція, Бельгія, Нідерланди та Італія. Транскордонні угоди з автомобілями є ризикованими, тому що саме тут часто підробляються показання пробігу. Скручення одометрів в автомобілях — це так званий невидимий злочин. Згідно з деякими дослідженнями, тільки в Європі він завдає економічних збитків у розмірі понад 9 мільярдів євро на рік», – пояснюють аналітики.
Проблема в тому, що влада не може ефективно відстежувати злочинців, які скручують одометри. Крім того, існує також питання щодо відсутності чіткого покарання за це шахрайство. Хоча деякі західноєвропейські країни відомі тим, що «одометровим» шахраям накладають великі штрафи або навіть ув’язнюють, але зазвичай не вистачає ресурсів для вирішення таких проблем на нестабільних ринках, де автостоянки в середньому старіші.
До речі, на Finance.ua діє сервіс оформлення електронних полісів автоцивілки. Завдяки йому ви можете швидко та зручно зрівняти ціни та оформити поліс ОСЦПВ всього за 15 хвилин.

Хочу оформити ОСЦПВ

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас