Податкова реформа-2022: що зміниться для бізнесу та громадян — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Податкова реформа-2022: що зміниться для бізнесу та громадян

Казна та Політика
1781
Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси та стежить за податковими нововведеннями, дізнався про головні аспекти податкової реформи, яку планується реалізувати у 2022 році.
Як повідомив координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетьман на Конференції “Міжнародний та український досвід реформування прямих податків” серед ключових елементів реформи:
  • зменшення навантаження на фонд оплати праці до 25% сукупно (скасування ЄСВ з 1 січня 2023 року, встановлення базової ставки ПДФО з 2023 року на рівні 30%, із подальшим зменшенням її до 25% протягом кількох років, скасування військового збору з 2023 року);
  • також йдеться про запровадження інституту оподаткування домогосподарств, що передбачає сплату податків уповноваженим представником домогосподарства та подання єдиної декларації про майновий стан і доходи.
Передбачається запровадження нових податкових пільг для фізичних осіб:*
  • гарантоване повернення з бюджету ПДФО для певних категорій населення (наприклад, багатодітних та малозабезпечених родин),
  • повернення 50% сплаченого ПДФО на погашення іпотечного кредиту тощо.
Ще планують запровадити спеціальний режим оподаткування фізичних осіб, які ведуть окремі види професійної діяльності (без необхідності спеціальної реєстрації) (таксі, ремонт нерухомості, послуги з перекладу, освітня або викладацька діяльність поза закладами освіти та інше).
І наостанок — запровадження податку на виведений капітал для МСБ, дохід яких не перевищує 200 млн грн за попередній рік.

Довідка Finance.ua:

  • 30 листопада 2021 Верховна Рада ухвалила закон щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету.
  • Податковий борг: стягнути можуть тепер і без судового рішення. Зміни, що внесені до Податкового кодексу України, дозволяють керівнику контролюючого органу чи його заступнику приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків без звернення до суду.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас