1781
Податкова реформа-2022: що зміниться для бізнесу та громадян
— Казна та Політика
Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси та стежить за податковими нововведеннями, дізнався про головні аспекти податкової реформи, яку планується реалізувати у 2022 році.
Як повідомив координатор експертних груп Економічної експертної платформи Олег Гетьман на Конференції “Міжнародний та український досвід реформування прямих податків” серед ключових елементів реформи:
- зменшення навантаження на фонд оплати праці до 25% сукупно (скасування ЄСВ з 1 січня 2023 року, встановлення базової ставки ПДФО з 2023 року на рівні 30%, із подальшим зменшенням її до 25% протягом кількох років, скасування військового збору з 2023 року);
- також йдеться про запровадження інституту оподаткування домогосподарств, що передбачає сплату податків уповноваженим представником домогосподарства та подання єдиної декларації про майновий стан і доходи.
Передбачається запровадження нових податкових пільг для фізичних осіб:*
- гарантоване повернення з бюджету ПДФО для певних категорій населення (наприклад, багатодітних та малозабезпечених родин),
- повернення 50% сплаченого ПДФО на погашення іпотечного кредиту тощо.
Ще планують запровадити спеціальний режим оподаткування фізичних осіб, які ведуть окремі види професійної діяльності (без необхідності спеціальної реєстрації) (таксі, ремонт нерухомості, послуги з перекладу, освітня або викладацька діяльність поза закладами освіти та інше).
І наостанок — запровадження податку на виведений капітал для МСБ, дохід яких не перевищує 200 млн грн за попередній рік.
Довідка Finance.ua:
- 30 листопада 2021 Верховна Рада ухвалила закон щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету.
- Податковий борг: стягнути можуть тепер і без судового рішення. Зміни, що внесені до Податкового кодексу України, дозволяють керівнику контролюючого органу чи його заступнику приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків без звернення до суду.
- В Україні хочуть заборонити оформляти співробітників ФОПами: доведеться сплачувати повний податок.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною