Податковий борг: стягнути можуть тепер і без судового рішення
Зміни, що внесені до Податкового кодексу України Законом України від 30.11.2021 року № 1914-ІХ, дозволяють керівнику контролюючого органу чи його заступнику приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу платника податків без звернення до суду.
Finance.ua дізнався подробиці в Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.
Позасудова процедура стягнення застосовуватиметься до податкового боргу, що виник в результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов’язань, які є узгодженими, не підлягають оскарженню та повинні бути самостійно сплаченими платником або погашеними за допомогою органу стягнення.
Керівник контролюючого органу може прийняти рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу якщо:
- податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум (без обмежень по сумі);
- борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженого грошового зобов’язання;
- у разі відсутності чи наявності у меншій сумі непогашеного зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково чи надміру сплачених ним грошових зобов’язань або бюджетного відшкодування податку на додану вартість.
Тобто, у випадку наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу приймається контролюючим органом в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави.
Однак стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу, що виник в результаті несплати донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов’язань, здійснюється, як і раніше, на підставі рішення суду.
Довідка Finance.ua:
Нагадаємо, 30 листопада 2021 Верховна Рада ухвалила закон щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. Як зміняться податки:
- оподаткування операцій з нерухомістю: запроваджується оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу протягом звітного податкового року третього та наступних об’єктів нерухомості. Зараз дохід від продажу одного об’єкта на рік не оподатковується, а продаж другого і наступних оподатковується за ставкою 5%;
- сільськогосподарські землі. Закон вводить мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки – це сума податків, яку кожен власник сільськогосподарської землі має за замовчуванням сплачувати до бюджету (близько 5% від вартості землі на рік). Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання складе 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.
- встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати. Читайте більше про податки
- за словами голови парламентського комітету з питань фінансів Данила Гетманцева, прийняття «ресурсного» законопроекту № 5600, поліпшення адміністрування акцизів, податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з продажу нерухомості та рентної плати передбачене у меморандумі з МВФ.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною