560
Хто може здавати в оренду невитребувані паї
— Казна та Політика
Передавати в оренду нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї мають право виключно сільські, селищні, міські ради, на території яких розташована така земля, відповідно до ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власниками земельних ділянок (паїв)».
Про це пише zemliak.
До 1 січня 2019 року такі повноваження мали районні державні адміністрації. Відповідно, з 1 січня 2019 року райдержадміністрації втратили такі повноваження та наразі не має значення розташування такої земельної ділянки в межах чи поза межами населеного пункту, зазначили правники Безоплатної правової допомоги.
«Оскільки нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї передаються в оренду лише після формування їх у земельні ділянки, то до таких договорів оренди застосовуються загальні положення, які регулюють оренду с/г землі», — зазначили експерти.
Строк дії договору оренди нерозподіленої земельної ділянки/невитребуваного паю обмежується днем реєстрації державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
«Такий договір оренди припиняється в день державної реєстрації права власності на земельну ділянку. При цьому будь яких договорів (додаткових угод) про його припинення складати не потрібно. Державна реєстрація припинення права оренди проводиться без подання відповідної заяви заявниками одночасно з державною реєстрацією права власності на відповідну земельну ділянку», — додали юристи.
Оскільки наразі нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї передаються в оренду лише після формування їх у земельні ділянки, то до договору оренди таких земель висуваються такі ж вимоги, як і стосовно інших земельних ділянок.
Зазначається, якщо договір оренди укладено після 1 січня 2016 року, а право оренди не зареєстровано, то у орендаря його просто немає. Для того щоб уникнути негативних наслідків, орендарю потрібно невідкладно зареєструвати своє право оренди.
Довідка Finance.ua:
- Нагадаємо, що згідно з опитуванням Центру Разумкова, майже половина українців (48%) зазначають, що не мають землі у власності. Ще 5% українців кажуть, що вони мають землю у власності, але поки вона належним чином не оформлена (перебуває у процесі оформлення).
- Як використовують землі українці: більшість українців, що мають землю у власності, вирощують на ній продукти для потреб власної сім’ї (62%), або на продаж (5%); ще 27% здають землю в оренду офіційно (наявні усі відповідні документи); 10% – неофіційно здають землю в оренду (усна угода); лише 7% відсотків українців зазначили, що земля простоює і не обробляється.
- Експерт розповів, коли в Україні подорожчає земля.
Закон про землю – що потрібно знати звичайному українцю
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною