0 800 307 555
0 800 307 555

«Нафтогаз» прив'яже ціни на газ для населення до його вартості в Європі — прогноз


«Нафтогаз» прив'яже ціни на газ для населення до його вартості в Європі — прогноз

НАК «Нафтогаз України» з травня 2022 року прив’яже ціни на газ для населення в Україні до ринкової його вартості в Європі, оскільки 30 квітня 2022 року завершується дія фіксованої ціни на блакитне паливо.

Про це повідомив енергетичний експерт Валентин Землянський під час онлайн-дискусії в Energy club.

Читайте також: Кабмін змінив умови продажу газу населенню

За його словами, Україна входить в період турбулентності: не відомо, яке рішення уряд ухвалить щодо дії фіксованої ціни на газ, що спливає 30 квітня 2022 року. До того ж експерт нагадав, що меморандум з Міжнародним валютним фондом передбачає відсутність обмежень цін на газ.

«Виходячи з того, що ми взяли на себе зобов’язання не обмежувати штучними бар’єрами ціни, відповідно ми можемо очікувати, що з травня НАК „Нафтогаз України“ буде реалізовувати газ … в прив’язці до європейських хабів», — сказав він.

Землянський вважає, що Україні необхідний свій внутрішній індикатив формування цін на блакитне паливо, оскільки прив’язка до європейських ринків «помножить на нуль наших споживачів».

Нагадаємо, згідно з Меморандумом про економічну та фінансову політику, який Україна уклала з Міжнародним валютним фондом, українська влада зобов’язалася не вводити обмеження цін на газ, що поставляється домогосподарствам, і при цьому забезпечити захист незахищених верств населення шляхом надання субсидій на оплату ЖКГ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua