0 800 307 555
0 800 307 555

Дефіцит бразильської кави штовхає ціни вгору у всьому світі


Дефіцит бразильської кави штовхає ціни вгору у всьому світі

Станом на середину листопада ціна кави на біржі злетіла до максимальної за останні 10 років позначки. Причинами ринок назвав небувалі заморозки на кавових плантаціях в Бразилії, а також багаторазове подорожчання логістики.

Незважаючи на наявність достатнього обсягу зібраного цьогоріч врожаю, експерти прогнозують, що в ціні кава особливо не впаде.

«У зв’язку з дефіцитом бразильської кави виник ажіотаж на каву інших країн-виробників, і весь ринок почав зростати», — коментує директор компанії Foundation Cofee Roasters Тимур Козонов.

Також, за словами експерта, за 2020−2021 рр. помітно зросла і вартість міжнародної доставки: Якщо раніше ціна за контейнер становила $ 2000, то зараз — $ 18 000. Це призводить до сильного подорожчання продукту понад біржову ціну, яка злетіла.

Він не заперечує, що заморозки в Бразилії, яка є найбільшим постачальником кави в світі, дійсно могли виступити поштовхом до такого зростання. Проте урожай цього року був зібраний, і він більший від середнього, тому кліматична ситуація в регіоні якщо і зіпсує плоди, то вже, швидше за все, наступного року.

«Такі повідомлення змушують задуматися про реальні причини небувалого зростання на біржі, проте ми на це вплинути ніяк не можемо. Найближчі кілька місяців зростання однозначно продовжиться, а ось з лютого, коли азіатські країни почнуть давати інформацію про фактичні збори врожаю, можна буде сподіватися на зворотний тренд», — говорить Козонов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua