0 800 307 555
0 800 307 555

Голова «Оператора ГТС» розповів, що повинна зробити РФ для запуску «Північного потоку-2»


Голова «Оператора ГТС» розповів, що повинна зробити РФ для запуску «Північного потоку-2»

Російська Федерація зможе запустити газопровід «Північний потік-2» після того, як він пройде сертифікацію. Москві необхідно для цього виконати ряд умов.

Про це глава компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон розповів в інтерв’ю «ТСН».

Читайте також: Сертифікація «Північного потоку-2» може затягнутися до весни 2022 року — радник Держдепу

«Система готова до експлуатації, але за європейським законодавством потрібно пройти сертифікацію оператора ГТС — швейцарської компанії Nord Stream AG», — зазначив Макогон.

При цьому він вказав, що РФ хоче пройти сертифікацію за моделлю, яка дозволяє залишити газопровід у власності «Газпрому». Водночас Макогон зазначив, що цей варіант не влаштовує Україну і Єврокомісію.

«З точки зору Єврокомісії – це неможливо, тому що європейське законодавство вимагає, щоб компанія, що відповідає за транспортування газу, не залежала від компанії, яка видобуває або продає цей газ. В Україні ми це зробили. Ми зробили так званий анбандлінг», — пояснив глава оператора ГТС.

За його словами, поділ «Газпрому» і оператора має гарантувати незалежність рішень і вільний доступ до «Північного потоку-2» — інші компанії теж повинні мати право на транзит газу.

«Також має бути введений прозорий тариф на використання цих потужностей. Ну, і найголовніше — ця компанія не повинна бути підпорядкована „Газпрому“. Це повинна бути незалежна компанія», — підсумував Макогон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua