0 800 307 555
0 800 307 555

У чому проблема з курсом долара — роз'яснення секретаря РНБО


У чому проблема з курсом долара — роз'яснення секретаря РНБО

Курс долара відносно гривні на кінець місяця мав би становити 29,1 гривні, однак станом на 20 жовтня він становив 26,1 гривні. Це є свідченням того, що таке явище є штучним.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

«Ми проходимо бюджет 2021 року. Розрахунки Національного банку та Кабінету міністрів — середньозважений річний курс гривні 28,8 гривні за долар. На кінець року ми повинні з вами мати курс 29,1. Що, як ми бачимо, відбувається в банківській системі? Банківська система 2 січня 2021 року має курс долара 28,4, а 20 жовтня — курс 26,1. Трохи його не обвалили. Це штучне явище, адже за нормативними документами Національного банку вони роблять все правильно. І тоді у мене питання, хто написав всі ці алгоритми», — зазначив секретар РНБО.

За його словами, таким чином в Україні відбувається дефляція: «У нас виходить, що ми зміцнюємо національну валюту, але для кого? Для тих людей, які тримають ОВДП

Водночас він підозрює, що «хтось» у цій ситуації є «вигодоодержувачем».

«Процентна ставка в нашій банківській системі абсолютно несправедлива по відношенню до бізнесу. Наш бізнес не може конкурувати з процентною ставкою, яка є в інших країнах. Про це чомусь ніхто ніколи не говорить, про це немає дискусії», — вважає Данілов.

На його переконання, у фінансовій системі України слід говорити про конструкцію, яка була побудована системою: «Тобто система породила систему. І на сьогоднішній день це виклик, тому що в країні є монополізація. Монополізація інформаційних, промислових секторів і так далі – це одна частина. Але є монополізація й у фінансовій сфері – це дуже небезпечний елемент».

«Це фундаментальне питання. І те, що стосується фінансів… На сьогодні банківська система сама не працює в тому вигляді, в якому вона повинна була б працювати на нашу державу. Це сталося через те, що система була побудована за відсутності контролю з боку Національного банку. І коли Ігорю Валерійовичу Коломойському розповідають про те, що він щось там робив… Він поодинці це робити не міг, в цьому брали участь ті люди, які перебували тоді в Національному банку, і прізвища яких ніхто не хоче називати», — додав секретар.

Водночас він додав, що ці «прізвища» не перебувають сьогодні «у процесуально-слідчих відносинах з державою». Це, на його думку, є «абсолютно несправедливим»: «Тому що вирішивши питання тільки Коломойського, ми не вирішуємо задачу з іншими відповідальними, які на сьогоднішні є».

Довідка Finance.ua:

  • український бізнес очікує, що наступного року курс становитиме 28,50 грн/дол. США;
  • як заявляв заступник голови НБУ Юрій Гелетій, зміцнення курсу гривні до долара, яке спостерігається у 2021 році, було викликано низкою чинників. Кон’юнктура світового ринку сприяє надходженню валюти в Україну;
  • на курс української нацвалюти в листопаді впливатимуть як зовнішні, так і внутрішні чинники, зазначав також керівник департаменту казначейських-інвестиційних послуг «Укрексімбанку» Антон Болдирєв.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua