0 800 307 555
0 800 307 555

Третьякова розповіла, чому прожитковий мінімум не можна обкладати податком


Третьякова розповіла, чому прожитковий мінімум не можна обкладати податком

Україні час закінчувати з практикою, коли державу утримують найбідніші верстви населення, віддаючи частину і без того мізерного доходу. Потрібен інший принцип оподаткування: бідні платять менше, багаті — більше.

Про це в інтерв’ю «Фактам» заявила голова комітету Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Депутат наполягає, що Україні потрібно зменшення податків для найбідніших, і для цього готується новий закон.

«В європейській практиці це називається створення прогресивного оподаткування, коли, чим більше людина отримує, тим більший відсоток платить. Замість цього ми маємо регресивну шкалу оподаткування: бідні верстви населення платять найбільший відсоток податків від свого доходу», — пояснила парламентарій.

В ідеалі підвищений податок для багатих повинен потім розподілятися серед найбідніших, за прикладом того, як це робиться в Європі і США.

«Там є традиції, коли багаті діляться грошима з бідними у вигляді податків, через державний бюджет. В Україні такого немає», — пояснила глава комітету Ради.

Новий закон про податки повинен підвести риску під дискусіями про бідність і виживання на прожитковий мінімум.

Довідка Finance.ua:

  • з 1 грудня прожитковий мінімум зросте з подальшими змінами у липні та грудні 2022 року;
  • Кабінет міністрів заклав до проекту державного бюджету України на 2022 рік підвищення мінімальної зарплати з 1 жовтня на 200 гривень до 6700 гривень. Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що запропонований темп є достатнім;
  • прожитковий мінімум в Україні формується на основі підрахунку того, скільки потрібно людині, щоб вижити. Однак наразі показник в українському бюджеті занижений удвічі.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua