2846
Третьякова розповіла, чому прожитковий мінімум не можна обкладати податком
— Казна та Політика
Україні час закінчувати з практикою, коли державу утримують найбідніші верстви населення, віддаючи частину і без того мізерного доходу. Потрібен інший принцип оподаткування: бідні платять менше, багаті — більше.
Про це в інтерв’ю «Фактам» заявила голова комітету Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова.
Депутат наполягає, що Україні потрібно зменшення податків для найбідніших, і для цього готується новий закон.
«В європейській практиці це називається створення прогресивного оподаткування, коли, чим більше людина отримує, тим більший відсоток платить. Замість цього ми маємо регресивну шкалу оподаткування: бідні верстви населення платять найбільший відсоток податків від свого доходу», — пояснила парламентарій.
В ідеалі підвищений податок для багатих повинен потім розподілятися серед найбідніших, за прикладом того, як це робиться в Європі і США.
«Там є традиції, коли багаті діляться грошима з бідними у вигляді податків, через державний бюджет. В Україні такого немає», — пояснила глава комітету Ради.
Новий закон про податки повинен підвести риску під дискусіями про бідність і виживання на прожитковий мінімум.
Довідка Finance.ua:
- з 1 грудня прожитковий мінімум зросте з подальшими змінами у липні та грудні 2022 року;
- Кабінет міністрів заклав до проекту державного бюджету України на 2022 рік підвищення мінімальної зарплати з 1 жовтня на 200 гривень до 6700 гривень. Міністр фінансів Сергій Марченко вважає, що запропонований темп є достатнім;
- прожитковий мінімум в Україні формується на основі підрахунку того, скільки потрібно людині, щоб вижити. Однак наразі показник в українському бюджеті занижений удвічі.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
Хочу отримати гроші до зарплати
За матеріалами: Факти і коментарії
Поділитися новиною