Як правильно купити квартиру за перевідступом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як правильно купити квартиру за перевідступом

Особисті фінанси
2756
Один із способів купівлі житла на первинному ринку – за перевідступом (у народі – по переуступці). До нього вдаються, коли клієнт не ризикує вкладати гроші у будівництво на етапі котловану, вирішуючи зачекати, допоки житло зведуть, принаймні, до половини чи налагодиться будівельний процес.
Finance.ua як портал, що завжди допомагає не платити зайвого, розповідає про особливості перевідступу майнових прав на квартиру у новобудові і чого варто остерігатися, підписуючи договір про перевідступ в Україні.
Експерти порталу Flombu.com, зазначають, що цей варіант купівлі житла також обирають, якщо ви не встигли стати інвестором у спорудження будинку, а хочете заощадити на придбанні оселі з первинного ринку.
На цій стадії зведення багатоповерхівки за квартиру доведеться віддати більшу суму, аніж у час, коли будівництво житла ще не було розпочато або не набуло розмаху. Однак така процедура придбання оселі все-таки вважається економною порівняно з купівлею квартири у будинку, введеному в експлуатацію.
Перевідступ майнових прав на нерухомість у новобудові – це передання прав на майбутню квартиру від первинного інвестора вторинному. Тобто людина, яка первісно вклала гроші у будівництво житла і підписала договір із забудовником, відступає від своїх прав на помешкання на користь нового власника.
Надалі відносини щодо спорудження житла будівельна фірма формує з новим вкладником на основі відступлення прав на квартиру попереднього інвестора. Для цього між обома вкладниками – первинним і новим – підписується договір перевідступу майнових прав. У цьому документі також фігурує забудовник.
Як правильно купити квартиру за перевідступом? Вкладання коштів у первинний ринок нерухомості містить немало фінансових ризиків: зазвичай на цій стадії будинок недобудовано чи не введено в експлуатацію. Погоджуючись на процедуру перевідступу права на житло у новобудові, ви стаєте інвестором у первинну нерухомість, відповідно – ризикуєте.
До речі, про нерухомість, житло і вартість «квадратів» ми часто пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Підписуйтесь, щоб не пропустити важливі новини! 🤫
Для мінімізації таких ризиків, підписуючи договір про відступлення майнових прав на квартиру, варто звернути увагу на такі особливості, характерні цій процедурі:
  • ви завідомо не знаєте, коли точно отримаєте своє житло і чи об’єкт не стане довгобудом. Тому ретельно перевірте репутацію забудовника та дозвільні документи на будівництво;
  • за процедуру перевідступу доведеться заплатити будівельній компанії приблизно 2-5% від суми за помешкання. Варто знати про ці фінансові витрати і прорахувати, чи, покривши їх, підписання договору перевідступу все ще буде вигідним для вас;
  • уважно читайте основний договір між забудовником і вкладником: якщо у документі вказана заборона на здійснення процедури відступлення прав на житло, ваша угода про перевідступ може не відбутися або ж бути визнана недійсною;
  • перевідступ прав на квартиру в новобудові можливий і тоді, якщо на купівлю житла оформлено розстрочку від забудовника або іпотеку. У такому разі стороною договору також має стати банк. До вас переходять фінансові зобов’язання перед банківською установою чи будівельною компанією. Тож слід вивчити історію фінансових виплат первинного інвестора банку чи забудовнику і порівняти її з сумою, яку сплачуєте за квартиру, підписуючи угоду про перевідступ;
  • з’ясуйте, чи попередньо не було укладено угод з відступлення прав на це житло. Якщо така процедура із квартирою уже проводилася, встановіть, чому вона відбувається знову: що не влаштовує попереднього власника, можливо, помешкання стало проблемним;
  • нотаріальне посвідчення договору про перевідступ квартири не є обов’язковим, але з цим зволікати не варто, навіть якщо основний договір між інвестором і вкладником не був посвідчений нотаріусом.
Купити квартиру за перевідступом – популярне рішення на первинному ринку нерухомості. Однак, незважаючи на те, що цю угоду підписують переважно на завершальних етапах будівництва житла, ризики для нового власника квартири в новобудові все одно залишаються.
Отже, підписувати договір про перевідступ прав на нерухомість потрібно після ретельної перевірки новобудови і первісного інвестора, зваживши на фінансову вигоду від укладення угоди і проаналізувавши основний договір між інвестором і будівельною компанією.
До речі, щоб не чекати роками і не збирати так довго потрібну суму на власний будинок або квартиру, можна скористатися іпотекою. Якщо ви хочете зупинитися саме на цьому рішенні, Finance.ua вже запустив безкоштовний каталог з іпотеками.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог 🏡

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас