0 800 307 555
0 800 307 555

Заявки на купівлю валюти в рамках е-лімітів складають не більше 7-8% – банкір


Заявки на купівлю валюти в рамках е-лімітів складають не більше 7-8% – банкір

Валютна лібералізація істотно не вплинула на валютний ринок.

Таку думку під час круглого столу на FinClub висловили представники українських банків.

Читайте також: Бізнесу дозволять вільно купувати валюту

За словами Антона Коваленка, який очолює департамент казначейства та фінансових установ в «ОТП Банку», кінцевою метою компаній, що купують валюту, є ввезення товару на територію України і його продаж з прибутком.

«Більшість компаній продовжує подавати документи, які потім перевіряє валютний контроль», — описує поточну ситуацію експерт.

За його словами, заявки на купівлю валюти в рамках е-лімітів сьогодні становлять близько 7−8%.

«Купівлі валюти заради накопичення немає, тому що кожна гривня на рахунку приносить 0,7−0,8 копійки на день», — пояснюють в «ОТП Банку», додаючи, що очікують на подальші кроки з валютної лібералізації. За словами Коваленка, фінансові показники дозволяли «зробити це ще раніше».

Антон Болдирєв, який керує департаментом казначейських-інвестиційних послуг «Укрексімбанку», в свою чергу, зазначив, що юрособи мають можливість інвестувати в валютні ОВДП вже доволі давно, тому той, хто хотів економити в валюті, вже використав цей інструмент у своїй діяльності.

У той же час, додає експерт, відсоток таких компаній в Україні невеликий через невисокий рівень фінансової грамотності навіть серед бізнесу.

«В Європі всі давно хеджують валютні ризики, тому коливання курсу на 3−5% для них непомітні», — зазначив банкір.

Станіслав Лисянський з банку «Альянс» вважає, що нововведення дещо спростило життя невеликим клієнтам.

«Вважаю, що НБУ збере статистику і до кінця року збільшить е-ліміт до € 0,5−1 млн», — прогнозує експерт.

Довідка Finance.ua:

  • з 20 липня бізнес отримав можливість купувати валюту в межах ліміту в € 100 000 без зобов’язань і подання підтверджувальних документів;
  • з 30 червня уповноваженим установам дозволено продавати готівкову іноземну валюту фізособам за безготівкові кошти в нацвалюті через платіжні пристрої із застосуванням електронного платіжного засобу фізособи, яка здійснює подібну операцію.

Про курс валют, прогнози експертів та зміни на міжбанківському ринку ми також пишемо в телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua